Balonu prieks Bērnu namā

Ar Liepājas Novada fonda atbalstu biedrība "Jautrā ģimenīte" ir uzsākusi projekta "Mans jautrais balons" realizāciju. Projekta pirmā aktivitāte – balonu veidošanas (tvistinga) nodarbība Liepājas Bērnu namā. Jautri bija visu vecumu bērniem – mazākie ar aizrautību izpriecājās batutā, vecākie ar prieku un interesi veidoja dažādas figūras no baloniem.

Par projekta līdzekļiem iegādātie pumji, ar kuru palīdzību piepūst balonu spēj pat mazākie bērni, bija galvenais nodarbības darba rīks.

Dzeltenie, zaļie, sarkanie un violetie baloni pārtapa par puķēm, sunīšiem, lidmašīnām, zobeniem.  Veidošanas, dāvināšanas, spēlēšanās prieks. Fantāzijas rosme. Pirkstu veiklība. Drosme sagriest balonu, neļaujot tam pārsprāgt.

"Nodarbības laikā pat zēni, kuri sākumā bija skeptiski, atplauka, ar interesi darbojās. Un visiem pēc tam rokas bija siltas un acis mirdzēja," atzīst nodarbības vadītāja Aļona Jermaļonoka.

Viņa šo metodi apguvusi seminārā Zviedrijā un vēlas iemācīt arī Liepājas bērniem. "Tā ir jautra nodarbe, kura attīsta radošās un intelektuālās bērnu spējas, viņu iztēli un konstruktīvo domāšanu. Izgatavojot modeli, bērni iemācīsies plānot un izpildīt plānoto, rast visvairāk racionāli konstruktīvo risinājumu, radīt savus oriģinālos izstrādājumus," stāsta Aļona. Turpmāk plānots organizēt regulāras nodarbības bērniem ar īpašām vajadzībām.

Pievieno komentāru

Lietotāju raksti