Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

VIDEO: Galerijas "Romas dārzs" plašās izstāžu zāles iemūžinātas virtuālā pastaigā

Galerijai „Romas dārzs”, sadarbojoties ar video mākslinieku Kārli Volkovski, izveidota unikāla virtuālā pastaiga galerijas zālēs, kuru skatoties iespējams tvert galerijas “Romas dārzs” telpu plašos apjomus, pārstāvēto mākslas žanru daudzveidību un iegūt gandrīz reāla galerijas apmeklējuma pieredzi. Ideja par video veidošanu tapusi balstoties uz cilvēku ieinteresētību un pozitīvajām atsauksmēm par galerijas interesanto telpu raksturu un mākslas darbu daudzveidību. Tāpēc, virtuālā pastaiga radīta, lai vizuāla atveida veidā iepazīstinātu ar galeriju apmeklētājus, māksliniekus un pasākumu organizētājus, informē galerijas “Romas dārzs” vadītājas asistente Ieva Dzintare.

Liepājas centra skaistākajā iekškvartālā, tieši blakus vēsturiski iezīmētajai pilsētas sirdij, jeb “Rožu laukumam”, savu trešo gadskārtu iezīmē mākslas galerija “Romas dārzs”. Galerija, savas salīdzinoši neilgās darbības laikā, sevi pamazām attaisno kā vietu mākslai, kur atspoguļoties mākslas procesiem, kā arī norisināties dažādiem, starpdisciplināru jomu kultūras pasākumiem.

ūrētu akmeņu sienas. Tālāk virtuālais ceļojums ved uz zālēm, kur salīdzinoši nesenas pārbūves projektu rezultātā, galerijas telpas kļuvušas burtiski “industriālas”. Tāpat, ļaujoties plūdumam, kas apmeklētāju pārņem dodoties galerijas izpētē, ir diezgan grūti iedomāties, ka esat nonācis jau zem Zivju ielas bruģētā seguma un savulaik leģendārā pilsētas rokkluba “Pablo” pagrabtelpās , kas šobrīd nodēvēta par „Berči zāli”.

Virtuālās pastaigas laikā redzamajos kadros iemūžinātas trīs ekspozīcijas: galerijas pastāvīgā ekspozīcija “Liepāja – Laiks – Mākslinieks”, kura atspoguļo plašu Liepājas 20. gadsimta mākslinieku darbu kolekciju, mākslinieces Ilzes Karlsones personālizstāde “Pietura rudens” un mākslinieces Skaidrītes Elksnītes radošajam devumam veltīta piemiņas izstāde “Noskaņu gammas”.

Galerija izsaka pateicību apmeklētājiem, kuri, neskatoties uz darba dienas vēlo novakari, video tapšanas brīdī labprāt iesaistījās un ļāvās galerijas “Romas dārzs” atmosfēras valdzinājumam.


Pievieno komentāru

Kultūra