Tirdzniecības namā "Kurzeme" skatāmas fotogrāfijas no olimpiskajām spēlēm Phjončhanā

Liepājas tirdzniecības namā “Kurzeme” 11. novembrim būs apskatāma izstāde “Divas puses/ Koreja” – skatījums uz olimpiādi caur “F64 Photo Agency” fotoobjektīvu, informē “Kurzeme” mārketinga vadītāja  Alīna Skangale.

Izstādes darbu autors – pieredzējušais “F64 Photo Agency” un žurnāla “Sporta Avīze” sporta fotogrāfs Romāns Kokšarovs. Strādājis 15 pasaules hokeja meistarsacīkstēs un 13 basketbola Eiropas čempionātos, iemūžinājis nozīmīgākos sporta notikumus (NBA, NHL, UEFA Čempionu līgas un ULEB Eirolīgas spēles u.c.) visā pasaulē, šoziem Dienvidkorejā Romāns caur fotoobjektīvu tvēra jau astotās olimpiskās spēles. No tūkstošiem uzņemto kadru izstādei izraudzītas unikālas fotogrāfijas, kas spilgti izgaismo spēles un Latvijas olimpiešus.

Ekspozīcija izveidota, iedvesmojoties no ziemas sporta četrgades nozīmīgākā notikuma – olimpiskajām spēlēm Phjončhanā, kuras klātienē un TV ekrānos vēroja simtiem miljonu sporta līdzjutēju.

Atšķirībā no Rio viens medaļu komplekts no Dienvidkorejas tomēr ceļoja uz Latviju. Bronzu sagādāja bobslejisti Oskars Melbārdis un Jānis Strenga. Tomēr spēles nav tikai vietas un medaļas. Tas ir spēļu sākums un gals – atklāšana un noslēgums. Cerības un to sagrūšana. Cīņa ar pretiniekiem un sevi. Izdošanās un kļūdas. Starts un finišs, finišs un izstāšanās. Grūti treniņi un svētki – sacensības. Rēķināšana un kļūdas aprēķinos. Jaunība un pieredze. Eiropeiskais un aziātiskais. Cilvēks un daba. Spēles kā izmantota un neizmantota iespēja. Vienota veseluma divas puses ar Romāna Kokšarova acīm.


Izstādi organizē izdevniecība SIA “Mediju nams” un SIA “F64 Photo Agency”. Izstāde  TN „Kurzeme” trešajā stāvā būs apskatāma līdz 11. novembrim.

Pievieno komentāru

Kultūra