Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākas Liepājas teātra viesizrādes Dailes teātrī

No šodienas līdz 11.augustam Rīgā, Dailes teātrī, ar četriem iestudējumiem viesosies Liepājas teātris, aģentūru LETA informēja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Šovakar tiks rādīta režisora Ģirta Šoļa veidotā izrāde "Biļete uz Tranaju", kas tapusi, par pamatu ņemot Roberta Šeklija darbu. Iestudējums pārstāv žanru, kas ne pārāk bieži tiek uzvests uz skatuves - zinātnisko fantastiku, turklāt režisors to iestudējis kā muzikālu darbu - savā veidā kā eklektisku koķetēriju starp dažādiem teātra mākslas žanriem.

Marvins Gudmens (Kaspars Kārkliņš), vīlies gan valsts pārvaldē, gan cilvēkos, nolemj pamest zemi un doties uz visuma nostūrī esošo Tranaju - miermīlīgu, ziedošu, laimīgu pārpilnības zemi, kurā cilvēkiem izdevies īstenot utopiju. Neticamā kārtā tieši tur viņš arī nokļūst, un piedzīvojumi var sākties, sacīja Borga.

Rīt, 10.augustā, tiks rādīts Federiko Garsijas Lorkas lugas "Bernardas Albas nams" iestudējums, kuram režisors Viesturs Meikšāns devis žanrisko apzīmējumu "alkas un spēles". Pēc vīra nāves Bernardas Albas (Inese Kučinska) namā tiek pasludinātas sēras. Viņas meitas ir pakļautas mātes noteiktajiem likumiem, kontrolei un dzelžainajai kārtībai. Kad vecākajai meitai tiek dota iespēja saderināties, Bernardas nama pamati sāk šķobīties - tos šķoba gan māsu savstarpējās nesaskaņas, gan mīlestība pret māsas līgavaini, kas mostas vairākās no viņām.

"Liepājas teātra sastapšanās ar Lorkas dramaturģiju Meikšāna iestudējumā "Bernardas Albas nams" dāvā publikai negaidītu iespēju piekļūt šodien reti sastopamām izjūtām. Ja izrādes laikā ļaujam sevi pilnībā iegremdēt uz skatuves valdošajā atmosfērā, tad varam izbaudīt kaut ko līdzīgu sajūtai, kas rodas, ja telpai cauri izgājis lodveida zibens. No ārpuses melna bumba, iekšā ugunīgi nokaitēta magma, un katrs pieskāriens tai var beigties letāli," par izrādi rakstījis teātra kritiķis un "Spēlmaņu nakts" eksperts Normunds Akots.

Savukārt 11.augustā būs iespējams noskatīties divus iestudējumus - mazajā zālē pa dienu un vakarā tiks rādīta Bernarda Sleida melodrāma "Nākamgad tai pašā laikā" Sergeja Ščipicina režijā - stāsts par Džordžu (Kaspars Kārkliņš un Sandis Pēcis) un Dorisu (Agnese Jēkabsone un Everita Pjata-Gertnere), kuri, ieraugot viens otru, nespēj pretoties iekārei, par spīti tam, ka abi ir precējušies ar citiem.

Šī viena vakara sakars pāraug tikšanās reizēs 24 gadu garumā, kad abi, kā norunāts, tiekas reizi gadā - vienā un tajā pašā datumā, vienā un tajā pašā vietā.

Savukārt lielajā zālē tiks rādīta Dž.Dž.Džilindžera iestudētā komēdija "Paldies tev, draudziņ!". Galvenā loma iestudējumā atvēlēta aktierim Egonam Dombrovskim, kurš iejutīsies TV šova vadītāja Patrika Samnera tēlā, kurš pamazām sācis zaudēt savu zvaigznes statusu. Lai atgūtu popularitāti, viņš sarunā savā dzīvoklī tikties ar producentu Regu.

Kā jau komēdijā ierasts, it kā ikdienišķo situāciju sarežģīs fakts, ka Regs, kuram ir ārkārtīgi augsti tikumības standarti, Patrika dzīvoklī uz dīvāniņa ieraudzīs neatvairāmi skaistu sievieti, labi zinot, ka Patrika sieva atrodas Parīzē. Izrādē tiks mēģināts noskaidrot, kas ir sieviete uz dīvāniņa un kā izkļūt no šīs situācijas, nezaudējot reputāciju Rega acīs.

Biļetes uz visiem iestudējumiem iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā.

Pievieno komentāru

Kultūra