Pēc 20 gadu lolojuma pirmizrādi piedzīvo filma "Zigfrīds Anna Meierovics"

10. novembrī pulksten 14.00 un 16.00 Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē reģionālo pirmizrādi piedzīvos režisora Tālivalža Margēviča filma “Zigfrīds Anna Meierovics”, kas vēsta par pirmā Latvijas ārlietu ministra un otrā Latvijas Republikas Ministru prezidenta dzīvi un darbu. Pēc kino seansa notiks tikšanās ar talantīgo un daudzsološo latviešu jauno aktieri Andri Gindru (Zigfrīds Anna Meierovics), informē LKS projekta “Kino visiem un visur Latvijā” vadītāja Ieva Pitruka.

Filma “Zigfrīds Anna Meierovics. Filma, kuras nebija” ir stāsts par filmu, kas nav tapusi jau simts gadu garumā. Jau kopš pirmās brīvvalsts laikiem četri dažādi režisori strādājuši pie kino projektiem, kas attēlotu kādreizējā Latvijas ministru prezidenta un pirmā ārlietu ministra Meierovica dzīvi un darbu, bet visi šie projekti finansiālu vai ideoloģisku apsvērumu rezultātā apturēti. Tālivaldis Margēvičs pie sava Meierovica kinoportreta versijas sācis strādāt jau pirms divdesmit gadiem. Šo gadu laikā Margēvičs skrupulozi izpētījis teju katru Meierovica dzīves detaļu, vācot fotogrāfijas, arhīvu materiālus un liecības par tautas mīlēto ministru, kurš gāja bojā neviennozīmīgos apstākļos.

Zigfrīda Anna Meierovica dzīve bija īsa un spraiga, bet pāragrās nāves apstākļi kļuva par pamatu dažādām sazvērestību teorijām. Filma par Latvijas valsts pirmo ārlietu ministru reizē ir arī stāsts par sarežģīto laiku, kurā tika iecerēts un izveidots Latvijas valstiskums - par indivīda izvēlēm un darbībām, kuras varēja ietekmēt visas nācijas likteni.

Lai filma būtu interesanta ne tikai vēstures entuziastiem, bet arī plašam skatītāju lokam kinozālēs visā Latvijā, tā apvieno inscenētas epizodes ar vēsturisko liecību montāžu. Filmas inscenējumos galvenās lomas atveido aktieri Andris Gindra (Zigfrīds Anna Meierovics), Agnese Cīrule (Kristīne Bakmane), kā arī Ģirts Liuziniks (pulkvedis Pēteris Radziņš), Toms Veličko (Ādolfs Klīve), Leonarda Ķestere un citi.

Filmas radošo komandu veido operators Aleksandrs Grebņevs, montāžas režisori Gunta Ikere un Oļegs Aleksejevs, komponists Mārtiņš Brauns, māksliniece Renāte Bāliņa un citi. Filma tapusi studijā “Deep Sea Studios LV”.

Filma tapusi ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latvijai-100” atbalstu. To atbalstījusi arī studentu korporācija “Talavija” un individuālie ziedotāji kopfinansēšanas vietnē “Projektu banka”.

Biļetes iespējams iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama kasē (3,00 eur).

Pievieno komentāru

Kultūra