Pagarina individuālo amatiermākslas mēģinājumu norises laiku

No 26.novembra amatiermākslas mēģinājumu norise varēs ilgt līdz plkst.22, otrdien lēma valdība.

Līdz šim rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu bija noteikts, ka amatiermākslas mēģinājumu norise var notikt līdz plkst.20, vēsta LETA.

Lēmums pagarināt amatiermākslas mēģinājumu norises laiku tiek pamatots ar faktu, ka amatiermākslas kolektīvu darbības ilgstošam pārrāvumam ir nevēlamas sekas kultūras izpausmēm, kuras veido gandrīz 150 gadīgo Dziesmu un deju svētku tradīciju.

"Amatierkolektīvu mēģinājumi lielākoties notiek dienas otrajā pusē, proti, no plkst.18 līdz plkst.22, tāpēc ārkārtējās situācijas ietvaros, kad amatierkolektīvu mēģinājumu procesu klātienē drīkst organizēt pēc principa viens pret vienu, būtisks apstāklis ir iespēja plānot un nodrošināt mēģinājumu procesu, pagarinot kultūrvietu darba laiku līdz plkst.22. Turklāt regulārs mēģinājumu process nepieciešams, lai savlaicīgi sagatavotu koprepertuāru XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem 2023.gadā," skaidrots rīkojuma anotācijā.

Tāpēc tika rosināts veikt izmaiņas rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, lai nodrošinātu iespēju amatiermākslas kolektīviem individuālos mēģinājumus veikt līdz plkst.22.

Izmaiņas stāsies spēkā 26.novembri.

Pievieno komentāru

Kultūra