Notiks filmas "Baņķieris" pirmizrāde Liepājā un tikšanās ar Ansi Pūpolu

Svētdien, 7. oktobrī, pulksten 14 Liepājas Latviešu biedrības namā būs skatāma pieredzējušā pētnieciskā žurnālista Anša Pūpola veidotā filma “Baņķieris”, kas tapusi projekta www.nemelo.lv ietvaros. Tā vēsta par korupcijas skandāla epicentrā nonākušā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča karjeras pirmsākumiem un notikumiem, kuri aizveduši līdz smagajām apsūdzībām. Pēc kino seansa apmeklētājiem būs iespēja tikties arī ar pašu žurnālistu Ansi Pūpolu.

Filma veidota, balstoties uz Rimšēviča līdzgaitnieku liecībām par viņa darbības un amata dažādajām šķautnēm. “2013. gadā Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), noklausoties Ilmāra Rimšēviča sarunas, bija ieguvis materiālus, kas ar lielu ticamības pakāpi liecināja, ka viņš plāno ņemt kukuli. Tomēr tas neliedza ne šo kukuli saņemt, ne arī atkārtoti ieņemt Latvijas Bankas prezidenta amatu,” filmas kontekstu apraksta Pūpols.
Filmā saprotami tiek izklāstīti Rimšēviča kā baņķiera karjeras aizsākumi, par kuriem runā gan kādreizējais Latvijas ministru prezidents Einars Repše un uzņēmējs, miljonārs Jūlijs Krūmiņš.
Pārskatāmi izklāstītas arī dažādu personu liecības, kuras skaidro izvērtušos banku sektora skandālu, kura centrā figurē Rimšēvičs.

Žurnālisti filmas veidošanā vērsušies pie visdažādākajiem avotiem gan Latvijā, gan ārvalstīs un mēģinājuši uzrunāt arī pašu Latvijas Bankas prezidentu.

Biļetes uz filmas kino seansu būs iespējams iegādāties Liepājas Latviešu biedrības nama kasē. Biļešu cena – trīs eiro.

Pievieno komentāru

Kultūra