Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mazākumtautību kultūras dienā Liepājas himna skanēs astoņās valodās

11. augustā Liepājā J. Čakstes laukumā notiks Mazākumtautību kultūras diena. Tās noslēgumā mazākumtautību kolektīvi kopīgi izpildīs Liepājas himnu “Pilsētā, kurā piedzimst vējš” astoņās valodās.

Pasākumā piedalīsies septiņu dažādu mazākumtautību kolektīvi. Īpaši Mazākumtautību kultūras dienai, kolektīvi ir sagatavojuši Liepājas himnu un jau svētdien to dzirdēsim ivritā, baltkrievu, lietuviešu, krievu, poļu, ukraiņu, vācu un, protams, latviešu valodās, informē Liepājas Kultūras pārvalde.

 “Pasākumā vēlamies ne tikai iepazīstināt liepājniekus un Liepājas viesus ar mazākumtautību kultūras biedrību un kolektīvu radošo darbību. Vēlamies  veicināt Liepājas mazākumtautību kopienu lokālpatriotismu, kā arī saliedēt un integrēt sabiedrību kopumā. Manuprāt, brīnišķīgs veids, kā radīt izpratni, ka visi esam veselums un tajā pašā laikā katrs ar savām pozitīvām atšķirībām, ir visiem kopā dziedot pilsētas himnu,” uzsver Liepājas Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens.

Mazākumtautību kultūras diena norisināsies no plkst. 12.00 līdz plkst. 19.30. Tās scenāriju veido pasākuma vadītāja un mūziķe Zanda Štrausa, kura Mazākumtautību kultūras dienā uz skatuves iejutīsies īpašā lomā.

Kā ziņots iepriekš, Mazākumtautības kultūras dienā apmeklētāji aicināti baudīt mazākumtautību kolektīvu koncertprogrammas, kā arī piedalīties dažādās tradīciju aktivitātēs – baudīt nacionālos ēdienus un dzērienus degustācijās, iesaistīties tradicionālo izstrādājumu darināšanā, piedalīties citām tautībām raksturīgās rotaļās un spēlēs.

Koncertprogrammas sagatavojuši un apmeklētājus priecēs ukraiņu kopienas "Svitanok" ansamblis "Barvinok", Liepājas lietuviešu kultūras biedrības "Rūta" folkloras ansamblis "Senoliai", Vācu biedrības ansamblis "Zusammen sein", Liepājas krievu kultūras biedrības "Posoloņ" ansamblis "Ļubava", biedrība "Liepājas vācu kopiena "ASNS"" sadarbībā ar Ventspils pilsētas domes Kultūras centra vācu kultūras biedrības ansambli "Windau", Liepājas multinacionālā kultūras centra "Unisons" slāvu folkloras ansamblis "Jarilo", Latvijas poļu savienības Liepājas poļu biedrība "Vanda" ansamblis "Bursztynki", Liepājas kultūrizglītības biedrības “Slavjaņe” ansamblis "Slavjanskaja duša", Liepājas Vācu kultūras centra ansamblis "Saule" sadarbībā ar Jaunpils senioru līnijdeju ansambli "Vīgriezes", Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra tautas dziesmu ansamblis “Voļņica”, ebreju biedrība “Šamašim” un Liepājas baltkrievu kopienas “Mara” Baltkrievu tautas mūzikas ansamblis “Pavļinka”. Muzikālu sveicienu mazākumtautību kultūras kolektīviem un pasākuma apmeklētājiem gatavo arī latviešu postfolka apvienība no Liepājas “Saule i Tuvāk”.

Pievieno komentāru

Kultūra