Liepājas teātris atjauno diskusiju ciklu "Teātris un skatītājs"

Liepājas teātris jaunajā sezonā nolēmis atjaunot diskusiju ciklu "Teātris un skatītājs", piedāvājot skatītājiem četras diskusijas, aģentūru LETA informēja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Pirmā no tām notiks otrdien, 5.novembrī, plkst.18 Liepājas teātrī, kad uzmanības centrā būs Elmāra Seņkova topošais iestudējums "Šekspīrs".

Borga teica, ka diskusijā "Klasika un mūsdienas. Kurš kuru?" piedalīsies režisors Seņkovs, Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes dekāne, asociētā profesore Zanda Gūtmane, kā arī aktieri Inese Kučinska un Rolands Beķeris. Diskusiju vadīs dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce.

Trilleris "Šekspīrs" pirmizrādi piedzīvos 16.novembrī. Tā dramaturģisko materiālu veidojusi Bugavičute-Pēce, kompilējot izcilākās Šekspīra lugas. Līdz ar to uz skatuves satiksies Ričards III, Otello, Makbets, Džuljeta un citi Šekspīra varoņi, kuru ceļi līdz šim nav krustojušies.

"Diskusijā tiks runāts par to, kāds bija Šekspīra laika teātris un vai to tāpat var skatīties arī šodien, ko nozīmē režisoram iestudēt klasikas darbu, par kuru katram izveidojies savs viedoklis, kāda bija Šekspīra loma savā laikā un citiem. Skatītāji varēs uzdot arī savus jautājumus diskusijas dalībniekiem, tos iespējams iesūtīt arī pirms diskusijas, reģistrējoties tās dalībai," teica Borga.

Viņa atgādināja, ka tāpat kā visas līdzšinējās diskusijas, arī šo iespējams apmeklēt bez maksas, taču iepriekš līdz 3.novembrim jāreģistrē sava dalība. Reģistrācijas formu iespējams atrast teātra mājaslapā "www.liepajasteatris.lv".

Diskusiju cikls "Teātris un skatītājs" notiek sadarbībā ar nodibinājumu "Liepājas atklātais sabiedriskais fonds "Liepājas teātris"" un Liepājas Kultūras pārvaldes finansiālu atbalstu.

Pievieno komentāru

Kultūra