Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājas Simfoniskais orķestris dosies tūrē ar džezmeņiem, uzstājoties arī Priekulē

Jau 5. februārī Liepājas Simfoniskais orķestris uzsāks koncerttūri, ar īpašu koncertprogrammu uzstājoties vairākās Latvijas pilsētās, kā arī kaimiņvalsts pilsētā Klaipēdā. Programmas fokusā džezs ar solistu trio – saksofonistu Gintu Pabērzu, kontrabasistu Edvīnu Ozolu un sitaminstrumentālistu Arti Orubu, kas kopā kā ansamblis uzstāsies pirmo reizi.

Liepājas Simfoniskā orķestra mazajam sastāvam šajā koncertturnejā pie diriģenta pults stāsies Guntis Kuzma, kuru ar minētajiem Latvijā labi zināmajiem džezmeņiem saista kopīgi piedzīvojumi jau kopš skolas laikiem. “Dārziņskolas gados mūs vienoja interese par džezu. Pirms kādiem 20 gadiem Guntis manā kvartetā spēlēja klarneti. Toreiz kopā ar Agnesi Egliņu esam pabijuši kopīgā muzikālā ceļojumā Ālborgā, Dānijā,” atceras Artis Orubs, informē Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Koncerttūres programmā ir svinga ēras amerikāņu komponista Edija Sotera albums Focus, kas klajā tika laists 1962. gadā. To savulaik pasūtinājis un ierakstījis amerikāņu izcilais tenora saksofonists Stens Gecs. Pēc mūziķa lūguma komponists stīgu orķestrim neuzticēja vadošas melodijas, šo funkciju atstājot solista ziņā. Tas deva iespēju plaši izpausties Geca spilgtajam liriķa un  improvizatora talantam. Albumā iekļautās septiņas kompozīcijas, ko šajā koncertprogrammā kopā ar Liepājas Simfoniskā orķestra stīgu sastāvu atskaņos džeza trio – Gints Pabērzs, Edvīns Ozols un Artis Orubs, ir septiņu dažādu noskaņu gleznas. Tā ir akadēmiskā un džeza žanru sintēze, kur šīs atšķirīgās pasaules papildina viena otru: džezs iegūst dziļāku mākslinieciskumu, savukārt  akadēmiskais žanrs – dzīvu, enerģiski piesātinātu emocionalitāti.

Programmā skanēs arī austriešu mūzikas ģēnija Volfganga Amadeja Mocarta skaņdarbi – itāliski graciozais Divertisments Famažorā un savulaik imperatora Jozefa II galma vajadzībām rakstītās Piecas kontrdejas, kā arī slavenā norvēģu komponista Edvarda Grīga Svīta “No Holberga laikiem”, kur bez spirgtā enerģiskuma piestrāvotās prelūdijas, un melanholiskās ārijas, iekļautas arī 18. gadsimta dejas – rāmā, dziedošā sarabanda, svinīgā gavote, un noslēgumā jautrais, enerģiskais rigodons.

Diriģents Guntis Kuzma stāsta par sagatavoto turnejas programmu: “Mocarts man kopš bērnības ir viens no mīļākajiem komponistiem, un viņa divertisments ir brīnišķīgs kvalitatīvas izklaides mūzikas paraugs. Arī Grīga dvēselei Mocarts bija stipri tuvs, un asprātīgajam dāņu dramaturgam Ludvigam Holbergam veltītā svīta "No Holberga laikiem" labi iederas šajā programmā. Savukārt koncerta otrajā daļā būs milzīgs prieks sadarboties ar trim vīriem, kas savā jomā ir labākie Latvijā. Ginta Pabērza improvizētāja spējas un momentāni atpazīstamā skaņa, Edvīna Ozola azarts un Arta Oruba fenomenālā virtuozitāte piešķirs pilnīgi jaunus raksturus Edija Sotera mūzikai slavenajā Stena Geca albumā Focus.”

Koncerti notiks 5. februārī Klaipēdā, 8. februārī Talsos, 15. februārī Dobeles jaunajā koncertzālē “Zinta”, 22. februārī Tukumā un 27. februārī Priekulē.

Pievieno komentāru

Kultūra