Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas bigbendu sāks vadīt džeza saksofonists Deniss Paškevičs

Profesionālās izglītības kompetences centra (PIKC) "Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola" "Melngaiļskolas bigbendu" un "Junioru bendu" no šodienas vadīs džeza saksofonists un džeza mūzikas skolotājs Deniss Paškevičs, aģentūru LETA informēja vidusskolā.

Paškevičs ir viens no retajiem Baltijas reģiona māksliniekiem, kurš iekļauts Eiropas Džeza ģimenes kokā, kur minēts kā sava, unikāla stila pamatlicējs Latvijā.

Savas līdzšinējās karjeras laikā viņš guvis nozīmīgu starptautisku atzinību, kļūstot par piecu saksofonzīmolu oficiālo mākslinieku un šobrīd pārstāvot četrus no tiem - "Marca Reeds" Francijā, "Riga Winds Limited" Lielbritānijā un Latvijā, "Kay Siebold Mouthpieces" Vācijā un "TT Mouthpieces" Itālijā.

Paškevičs piedalījies vairāk nekā 50 albumu ierakstos. Albums "Variations", kas ierakstīts kopā ar Vjačeslavu Ganelinu un Arkādiju Gotesmanu, saņēmis četru zvaigžņu vērtējumu džeza žurnālā "Downbeat". Jaunākais albums - "Asta In Madrid" - tapis kopā ar dāņu mūziķiem un izdots vinila formātā izdevniecībā "Riga Room Records". Paškevičs ir aģentūras "Riga Room" un mūzikas izdevniecības "Riga Room Records" dibinātājs.

"Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas mērķis vienmēr ir bijis tendēts uz attīstību un izcilību. Jaunais bigbenda vadītājs ir harizmātiska personība ar izcilu reputāciju, darba spējām, un pieredzi, tāpēc esmu gandarīta, ka audzēkņi varēs turpināt pilnveidoties Denisa Paškeviča vadībā," norādīja Liepājas Mūzikas, maksas un dizaina vidusskolas direktore Inga Auziņa.

"Melngaiļskolas bigbends" pastāv kopš 2013.gada septembra, kad to izveidoja trompetists un pedagogs Jānis Ivuškāns. Tajā muzicē 25 Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas bērni un jaunieši vecumā no 14 līdz 23 gadiem.

Pievieno komentāru

Kultūra