Liepājas muzejs aicina uz jaunu muzejpedagoģijas nodarbību "Daba mākslas tuvplānos"

Sākoties jaunajam mācību gadam, Liepājas muzejs Kūrmājas pr. 16/18 izsludina jaunu muzejpedagoģijas nodarbību “Daba mākslas tuvplānos” un aicina bērnus un jauniešus muzeja lielajā izstāžu zālē izzināt mākslinieces Kristīnes Kutepovas personālizstādi ”Dabas portreti”, portālu "ReKurZeme" informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Dzintare.

Jaunā muzejpedagoģijas nodarbība veidota sasaistē ar mākslinieces daiļradē dominējošajiem dabas motīviem, vienlaikus izzinot fotoreālisma, hiperreālisma un ainavas žanra raksturiezīmes, un aicina iepazīties ar atsevišķiem Latvijas dabā sastopamiem augiem, to ārstnieciskajām īpašībām, kuri atspoguļoti dažos K. Kutepovas gleznojumos.

Skolēni nodarbībā iepazīs mākslinieces Kristīnes Kutepovas daiļradi, aplūkos izstādē apskatāmos mākslas darbus, jaunākajām vecuma grupām radoši strādājot ar darba lapām, kurām par pamatu ņemti mākslinieces darbi. Nodarbības laikā skolēniem tiks piedāvāta iespēja piedalīties mākslas darbu papildināšanā, zīmējot un krāsojot, strādājot dažādās tehnikās. 

Savukārt vecākajām klašu grupām radošais uzdevums sasaistīts ar mākslinieces daiļradē dominējošu, atsevišķu dabas elementu - ārstniecības augu izzināšanu. Iepazīstināsim skolēnus ar dažādiem augiem, to pielietojumu, vērtīgajām īpašībām, kā arī mācīsimies atpazīt konkrētās drogas pēc smaržas.

Jaunās muzejpedagoģijas mērķis ir veicināt skolēnu radošo pašizpausmi, gūstot prieku par savu veikumu. Veicināt interesi par dabu, tās procesiem un savas lomas apzināšanos vides daudzveidības saglabāšanā. Mūsdienās ir svarīgi lielāku nozīmi pievērst vides apziņas stiprināšanai skolēnu vidū. Pilnveidot skolēnu zināšanas par mākslas žanriem un nostiprināt prasmi darboties dažādās tehnikās.

Atgādinām arī ka rīt, 8. septembrī plkst. 20 Liepājas muzeja lielajā izstāžu zālē norisināsies pasākums “Muzikālās gleznu meditācijas”, kurā ar personālizstādē “Dabas portreti” apskatāmo darbu izgaismojošiem stāstiem un muzikālu priekšnesumu uzstāsies māksliniece Kristīne Kutepova un mūziķis Artūrs Kutepovs.

Muzejpedagoģiju laikā tiks ievēroti valstī noteiktie Covid-19 izplatības ierobežošanas pasākumi, kas paredz:
Sniedzot muzejpedagoģijas pakalpojumu, kas neietilpst individuālā muzeja apmeklējumā, personām ar sadarbspējīgu testēšanas sertifikātu un bērniem, kas ir jaunāki par 12 gadiem, muzejs nodrošina, ka pakalpojuma sniedzēji un saņēmēji lieto mutes un deguna aizsegus un iespēju robežās ievēro savstarpēju divu metru distanci.

Savukārt grupām, kur bērnu vecums pārsniedz 12 gadu slieksni, nodarbību klātienē ir iespējams nodrošināt Covid-19 vakcinētiem, pārslimojušiem vai negatīvu testu uzrādošiem apmeklētājiem. Apmeklējot nodarbību jābūt derīgam Covid-19 sertifikātam un jāuzrāda personu apliecinošs dokuments. Norises telpā nav jālieto sejas maska, nav jāievēro distance, atrodoties muzeja publiskajā daļā (kases zona, ekspozīcijas u. tml.) nepieciešams ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Pieteikšanās nodarbībām zvanot pa tālruni +371 29605223, +371 63422604 vai rakstot elektroniski: inga.ziverte@liepaja.lv .

Pievieno komentāru

Kultūra