Liepājas muzejs aicina skolēnus piedalīties citātu konkursā

Liepājas muzejs aicina skolēnus piedalīties citātu konkursā, iedvesmojoties no izcilā Latvijas valsts vīra, liepājnieka Miķeļa Valtera personības un viņa ieguldījuma ceļā uz Latvijas neatkarību, informē Liepājas muzeja galvenā muzejpedagoģe Anna Paula Gruzdiņa.

“Latvija būs un dzīvos” – tā teicis pirmais Latvijas Republikas iekšlietu ministrs, politiķis, diplomāts Miķelis Valters. Liepājas muzejs mudina skolēnus izteikt savas sajūtas par Latviju 1-3 teikumos. Konkursa uzvarētāju citāti būs iekļauti muzeja svētku noformējumā.

Miķelis Valters dzimis Liepājā 1874. gada 25. aprīlī ostas strādnieku ģimenē. Savas dzīves laikā viņš kļūst par pirmo Latvijas Republikas iekšlietu ministru, politiķi, diplomātu un žurnālistu. Miķelim Valteram bijusi nozīmīga loma Latvijas neatkarības idejas formulēšanā, kā arī vēlāk viņš bijis viens no Satversmes izstrādātājiem. Līdztekus savām aktivitātēm diplomātijas jomā Miķelis Valters pazīstamas arī ar savām filozofiskajām un mākslas apcerēm un dzeju krājumiem. Kā dzejnieks un literāts viņš darbojās ar pseidonīmu – Andrejs Paparde.

Lai gūtu iedvesmu, muzejs aicina individuāli apskatīt Miķelim Valteram veltīto izstādi, kā arī Liepājas muzeja ekspozīciju “Latvijas Pagaidu valdības seši mēneši Liepājā”. Šī ekspozīcija vēsta par notikumiem, kuri risinājās 1918. un 1919. gadā, kad notika cīņa par jaundibinātās valsts brīvību. Pēc Pagaidu valdības došanās uz Liepāju arī Miķelim Valteram sākās sarežģīts darbības posms, jo līdztekus saviem tiešajiem pienākumiem viņam bija jāaizvieto Kārlis Ulmanis, kas vairākus mēnešus atradās ārzemju komandējumā.

Ekspozīcijā apskatāma arī M. Valtera atdusas vietas kapa plāksne, kas atradusies Nicā, Francijā.

Citātus skolēni līdz 15. novembrim aicināti iesūtīt Liepājas muzeja muzejpedagoģēm uz e-pastu anna.gruzdina@liepaja.lv vai ieva.dzintare@liepaja.lv. Spārnotākā citāta autors tiks pie balvām, kas palīdzēs paplašināt izpratni par neatkarības kara laiku Liepājā.

Liepājas muzejs atgādina, ka saistībā ar epidemioloģisko situāciju valstī Covid-19 izplatības ierobežošanai, ienākot muzejā, ikvienam apmeklētājam no 13 gadu vecuma obligāti jāvalkā sejas maska vai sejas vairogs.

Pievieno komentāru

Kultūra