Liepājas muzeja filiālē atzīmēs Dzintara dienu

Šodien pulksten 17 Liepājas muzeja filiālē "Liepāja okupāciju režīmos" liepājnieki un pilsētas viesi tiek aicināti atzīmēt Dzintara dienu, klausoties stāstos un ticējumos par dzintaru, ko piedāvā zīmola "Noķerts Liepājā" veidotāja Ilze Vainovska, aģentūru LETA informēja Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Skangale.

Tikšanās laikā klātesošajiem būs iespēja aplūkot arī kādu īpašu dzintara gabalu, kas aukliņās ticis iemezglots vien tagad, Dzintara dienai par godu. Šis dzintars Liepājas muzeja filiāles vadītājas Sandra Šēniņas rokās kā īpaša dāvana nonāca jau pirms gandrīz 30 gadiem no Latvijas Tautas frontes Liepājas nodaļas vadītāja un rakstnieka Olafa Gūtmaņa rokām.

Kā uzsver Vainovska, 4.septembris, kad vārda dienas svin Dzintari, Dzintaras un Dzintras, varētu izvērsties par plašākiem svētkiem, bet noteikti jau tagad tā ir iemesls godināt vienu no skaistākajām Latvijas dabas bagātībām - dzintaru. Vainovska ideju par Dzintara dienas svinēšanu sāka jau 2016.gadā.

Vainovska savus darinājumus sauc par amuletiem, jo tajos ir maz spožuma - dzintars nemaz netiek apstrādāts, tas tiek iemezglots aukliņās, turklāt arī mezgli un aukliņas veido savus rakstus ar nozīmi.

Atzinīgi par šo veidu ir izteicies mākslinieks un Latvijas dievturu sadraudzes goda dižvadonis Valdis Celms, darbus novērtējusi arī Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja komisija, ļaujot ar tiem piedalīties muzeja rīkotajos gadatirgos. Ar prieku to izmanto tie, kuri vēlas valkāt paša atrasto dzintaru tādu, kādu to atraduši - unikālu un mīļu, stāstīja Skangale.

Jau vēstīts, ka Liepājas muzeja filiālē skatāma 20.gadsimta otrās puses dzintaru rotu izstāde "Dzintars tuvplānā" no Liepājas muzeja krājuma, ko papildina fotomākslinieka Andra Zēgnera lielformāta fotoattēli ar iedzintarojumiem.

Pievieno komentāru

Kultūra