Liepājas muzeja dārzā svinīgi atklās Liepājas vizuālās mākslas izstādi

Piektdien, 16. oktobrī, Liepājas muzeja dārzā pulksten 17 svinīgi atklās Liepājas vizuālās mākslas izstādi “Tuvplāni”, kas aicina ielūkoties apkārt notiekošajā, lietās, cilvēkos un notikumos, atmetot vispārinājumus, stereotipus un tverot detaļas, sajūtas un emocijas, fokusējoties caur personīgo, intīmo un uzreiz pat nesaskatāmo, informē Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Skangale.

Liepājas muzejs sadarbībā ar Kultūras pārvaldi pilsētas vizuālās mākslas izstādi rīko katru gadu, lai veicinātu Liepājas profesionālās mākslas attīstību un rosinātu māksliniekus strādāt radoši.

Kā allaž, arī šogad pirms izstādes iekārtošanas bija izveidota atlases komisijas, kas no visiem izstādei iesniegtajiem darbiem atlasīja tos, kas būs skatāmi eksponēšanai muzejā un veidos izstādes saturu, atklājot un prezentējot Liepājas vizuālās mākslas koptēlu.

Šogad darbu atlases komisijas sastāvā darbojās Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas Koka izstrādājumu dizaina izglītības programmas metodiķis Ivars Pilips-Matisons, Liepājas Universitātes docente, humanitāro zinātņu maģistre mākslā Dzintra Vīriņa, lietišķās mākslas studijas „Liepava” vadītāja, tekstilmāksliniece Smaida Rubeze, scenogrāfe un kostīmu māksliniece Dace Lanka un Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla.

Atlases komisija vērtēja atbilstību izstādes šogad izvēlētajai tēmai – “Tuvplāni”, mākslas darba augstvērtīgumu, radošumu un izpildījuma oriģinalitāti. Kopumā bija iesniegti simt septiņi darbi, no kuriem izstādē būs skatāmi četrdesmit astoņi mākslas darbi.

Kopizstādes darbus vērtēs un Kultūras pārvaldes balvu 1000 eiro apmērā sadalīs izstādes žūrija, kuras sastāvā šogad ir Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors, Keramikas nodaļas vadītājs Dainis Lesiņš, fotomākslinieks, grafiķis, gleznotājs Ritums Ivanovs un modes māksliniece, gleznotāja Elita Patmalniece.

Savas simpātijas balvas piešķirs arī izstādes atbalstītāji: Liepājas SEZ pārvalde, Liepājas teātris, “ABC Print”, Liepājas Simfoniskais orķestris un restorāns “Pastnieka māja”.

Liepājas muzejs iegādāsies divus izstādes darbus muzeja mākslas priekšmetu kolekcijas papildināšanai. Darbus izvēlēsies Liepājas muzeja Krājuma komisija, īstenojot pārdomātu un mērķtiecīgu Liepājas muzeja krājuma politiku.

Izstāde “Tuvplāni” Liepājas muzeja anfilādē Kūrmājas pr. 16/18 būs skatāma līdz 3. janvārim, bet izstādes atklāšana un balvu pasniegšana paredzēta 16. oktobrī plkst. 17.

Saistībā ar aktuālajām prasībām Covid-19 izplatības ierobežošanai no 14. oktobra, ienākot muzejā, ikvienam apmeklētājam no 13 gadu vecuma obligāti jāvalkā sejas maska vai sejas vairogs.

Pievieno komentāru

Kultūra