Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Liepājas muzeja dārzā atvērs grāmatu "Liepāja Latvijas Neatkarības karā 1918-1920"

Piektdien pulksten 17 Liepājas muzeja dārzā atvērs grāmatu - rakstu krājumu, kas veltīts Latvijas Neatkarības kara notikumiem Liepājā, aģentūru LETA informēja Liepājas muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Skangale.

Grāmata ir pirmais zinātnisku rakstu krājums, kas veltīts tieši notikumiem Liepājā šajā vēstures posmā. Lielākā daļa no zinātniskajiem rakstiem, kas apkopoti krājumā, tapuši pēc Liepājas muzeja rīkotās konferences 2017.gadā "Liepāja Latvijas Neatkarības karā, 1918-1920". Tie ir profesionālu vēsturnieku oriģinālpētījumi par Liepāju Neatkarības kara laikā.

Rakstu krājumu sastādījusi Liepājas muzeja vēsturniece Inna Gīle, bet tā zinātniskais recenzents un divu rakstu autors ir Latvijas Nacionālā arhīva Latvijas Valsts vēstures arhīva vadošais pētnieks Jānis Šiliņš. Grāmata iznākusi ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldes finansiālu atbalstu izdevniecības "Jumava" paspārnē.

Kā sacīja Skangale, rakstu krājums atspoguļo nezināmas vai mazāk zināmas šķautnes Latvijas Neatkarības kara gaitā, turklāt tas vēsta par vēsturiski nozīmīgiem notikumiem, kā arī ikdienišķām, bet aizraujošām situācijām, kas ietekmēja cilvēku dzīvi pirms simt gadiem Liepājā.

Rakstu krājuma atvēršanas pasākumā gaidāma tikšanās ar rakstu autoriem, iespēja klausīties grāmatas lasījumu, baudīt muzikālu sniegumu un iejusties tā laika noskaņā.

Skangale uzsvēra, ka Liepājai 1919.gada notikumos bija nozīmīga loma. Vairākus mēnešus tā bija Latvijas Pagaidu valdības mītnes vieta. Liepāja bija arī stratēģiski svarīga osta Sabiedroto valstu kara flotēm, kuras darbojās Baltijas jūrā.

Pievieno komentāru

Kultūra