Liepājā notiks bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkurss "Pērļu lietus"

Liepājas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē šodien notiks bērnu un jauniešu vokālo ansambļu un solistu konkurss "Pērļu lietus", aģentūru LETA informēja Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra sabiedrisko attiecību un mārketinga projektu vadītāja Iveta Štelmahere.

Konkurss notiks trīs vecuma grupās, kurās vērtēs gan solistus, gan ansambļus. No plkst.11 uzstāsies bērni vecumā no pieciem līdz septiņiem gadiem, plkst.14 savas prasmes rādīs astoņus līdz 12 gadus veci konkursanti, bet plkst.17 uz skatuves kāps jaunieši vecumā no 13 līdz 18 gadiem. Konkursam šogad pieteikušies 143 dalībnieki, no kuriem 47 solisti un desmit ansambļi.

Kā pastāstīja projekta vadītāja Selēna Vasiļjeva, pēdējos gados vērojama tendence, ka arvien aktīvāk bērni un jaunieši pievēršas solo dziedāšanai un katru gadu piesakās vairāk solistu nekā ansambļu. Šogad konkursā piedalīsies dalībnieki no Rīgas, Liepājas, Ventspils, Kuldīgas, Skrundas, Grobiņas, Durbes, Bārtas, Kazdangas, Ozolniekiem un Baložiem.

Jaunos talantus vērtēs profesionāla žūrija - dziedātāja, nozares eksperte un profesionālā vokālā ansambļa "Putni" vadītāja Antra Dreģe, Latvijas Vokālo ansambļu asociācijas dibinātāja, ilggadēja vadītāja, vokālā pedagoģe un nozares eksperte Mārīte Puriņa, dziedātājs un vokālais pedagogs Uģis Roze, komponists, aranžētājs un diriģents Andris Kontauts, dziedātājs un dziesmu autors Ivo Fomins, sacīja Štelmahere.

Viņa skaidroja, ka konkurss tiek rīkots jau devīto reizi ar mērķi veicināt bērnu un jauniešu vokālo un māksliniecisko spēju attīstību, pilnveidot skatuvisko pieredzi, sekmēt jauna, mākslinieciski augstvērtīga repertuāra apguvi, atbalstīt bērnu un jauniešu radošo pašizpausmi mūzikas mākslā, saņemot izaugsmi veicinošu profesionālas žūrijas vērtējumu. Viens no konkursa nolūkiem ir arī attīstīt un pilnveidot vokālo ansambļu muzicēšanas tradīcijas, kā arī rosināt vokālo ansambļu repertuārā iekļaut dziesmas a cappella izpildījumā, kas ir būtiska Dziesmu un deju svētku tradīcijas ilgtspējas sastāvdaļa.

Konkursantu uzstāšanos aicināti vērot arī liepājnieki un pilsētas viesi.

Pievieno komentāru

Kultūra