Liepājā dalīsies terapeitiskās rakstīšanas metodēs

Sestdien, 2. novembrī, pie Piejūras pilsētu literārās akadēmijas (PPLA) dalībniekiem uz sarunu „Rakstīšana kā pašterapija” viesosies latviešu autore Iveta Pavziniuka (Iveta Harija meita). Tikšanās notiks pulksten 12 Liepājas Universitātē, Kūrmājas prospektā 13, 118. telpā, un uz to aicināts ikviens interesents, informē Piejūras pilsētu literārās akadēmijas pārstāve Kristīne Timermane.

„Kurts Vonnegūts esot teicis, ka rakstīšana un lasīšana ir viena no efektīvākajām meditācijas formām, kādas atklātas. Varu tam tikai piekrist,” saka PPLA viešņa, „rakstīšana ir ne tikai nomierinājusi manu prātu, bet ļāvusi piepildīt savu bērnības sapni – izdot grāmatu, kas spētu palīdzēt cilvēkiem. Labprāt dalīšos terapeitiskās rakstīšanas metodēs, piemēram, W.R.I.T.E., ekspresīvā, meditatīvā, emociju dienasgrāmatu, vēstuļu, sapņu, pateicību, piecminūšu rakstīšana. Pastāstīšu arī par savu pieredzi, kā emociju un domu pieraksts pārtapa grāmatā, kas noder ļaudīm ceļā prom no depresijas un atkarībām.”

2018. gadā izdevniecība “Dienas grāmata” izdevusi I. Pavziniukas (Iveta Harija meita) grāmatu „Vīna meditācija sievietei”. Pērn autore arī izveidojusi starptautisku rakstītāju kopienu „Raksti sevi” un piedalījusies prozas lasījumos, rakstniecības darbnīcās. Kopš 1997. gada – bijušas vairākas radošas publikācijas un raksti dažādos izdevumos.

PPLA nodarbības ir bezmaksas. Plašāka informācija, rakstot uz e-pastu linda.zulmane@liepu.lv. Projekts „Piejūras pilsētu literārā akadēmija” tiek realizēts sadarbībā ar Latvijas Rakstnieku savienību, Liepājas Universitāti un Ventspils Starptautisko rakstnieku un tulkotāju māju. Projektu pārstāv nodibinājums “Via Cultura”.

Pievieno komentāru

Kultūra