"Lielajā dzintarā" uzstāsies franču klavesīna ģēnijs Žans Rondo

9. decembrī pulksten 16 Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” aicina uz 24 gadus jaunā franču klavesīnista, par klavesīna ģēniju dēvētā Žana Rondo un apvienības Jasmin Toccata Project koncertu. Tas notiks izsmalcinātās koncertsērijas “Pasaule Lielajā dzintarā” ietvaros, kas uz Liepāju atved ekstravagantus, augstu novērtētus māksliniekus no visas pasaules, informē SIA “Lielais Dzintars”  sabiedrisko attiecību vadītāja Santa Margeviča.

Žanu Rondo mēdz saukt par franču brīnumbērnu, kura misija ir popularizēt klavesīnu, parādot, ka tas var būt arī moderns instruments. “Es vēlos dalīties savā mīlestībā pret klavesīnu un iedvesmot jaunus cilvēkus to spēlēt. Klavesīnam nav jāskan kā “antīkam” instrumentam! Patiesībā tā skanējums var būt ļoti jaudīgs. Mani nepārsteidz, ka šo mūzikas instrumentu izmanto arī rokmūzikā un popmūzikā. Tas var būt daudzveidīgs un paveikt neiedomājamo,” stāsta Rondo. Koncertprogrammā ar Jasmin Toccata Project Žans Rondo jaunatklāj gan seno mūzikas instrumentu, gan kopā ar spēles partneriem virtuozi savieno šķietami tik atšķirīgās Eiropas baroka un orientālās mūzikas pasaules.

Jasmin Toccata Project koncertprogramma ir iedvesmojoša Eiropas baroka un tradicionālās persiešu mūzikas sastapšanās. Perkusionists Keivans Čemirani, lautists Tomass Danfords un izcilais klavesīnists Žans Rondo starp šīm atšķirīgajām mūzikas pasaulēm būvē tiltus, pretstatot lielo baroka meistaru – Skarlati, Pērsela un Doulenda – skaņdarbus virtuozajām persiešu kompozīcijām, kuras raksturo cēls un bagātīgs ritms.

„Pirmo reizi spēlējot kopā ar baroka ansambli, šķita, ka esmu katapultējies jaunā pasaulē, kurā izjutu tūlītēju nepieciešamību pierādīt pats sevi, bet tikai dažus gadus vēlāk sajutu, ka šī baroka un austrumu mūzikas instrumentu sastapšanās varētu kļūt par ko vairāk. Laikam ejot, atklāju dažādas rezonanses starp šīm divām pasaulēm – sākotnēji uztvēru baroka instrumentu neticamo siltumu un intīmās dimensijas, līdz atskārtu, ka šādu tembra skaistumu un intimitāti iespējams atklāt arī Tuvo Austrumu mūzikas instrumentos,” stāsta projekta mākslinieciskais vadītājs un perkusionists Keivans Čemirani.

Pārvaldot neskaitāmus sitamos instrumentus, Čemirani uzstājas kopā ar džeza un laikmetīgās mūzikas grupām, kā arī tradicionāliem ansambļiem, piemēram, Chemirani Trio un Ethnic Archipel Quartet. Par saviem Jasmin Toccata Project kolēģiem Čemirani saka: “Tomass Danfords un Žans Rondo ir divi jauni, talantīgi mūziķi, kuriem abiem ir lieliskas zināšanas savā jomā un kuri ir atvērti šī projekta ieguvumiem un satikšanās priekam. Viņi ir ne tikai jaunatklājēji un virtuozi, bet arī zinātkāri un atvērti mākslinieki, kas prot būt gan nosvērti, gan īpaši izsmalcināti. Šī uzstāšanās sola patiesu baudījumu un emocijas!”

Žans Rondo studējis klavesīna spēli Parīzes konservatorijā, kā arī Londonas Guildhall School of Music & Drama. Apbalvots ar prestižo Les Victoires de la Musique Classiques balvu kā labākais jaunais solists 2015. gadā. 24 gadus vecais Žans Rondo ir arī viens no jaunākajiem pasaulē nozīmīgā senās mūzikas konkursa – Briges Starptautiskā klavesīnistu konkursa –  uzvarētājiem. Viņa studijas Sorbonas Universitātē Parīzē rosināja klavesīnistu apvienot filozofiju un baroku, klasisko un džeza mūziku, pētot mūzikas attiecības, kas savstarpēji saista dažādas kultūras.

Savukārt Tomass Danfords 2006. gadā absolvējis Parīzes konservatoriju, bet trīs gadus vēlāk ieguvis bakalaura grādu Schola Cantorum Bāzelē, Šveicē, pie amerikāņu lautista Hopkinsona Smita. Karjeras laikā piedalījies koncertos Ņujorkas Carnegie Hall un Londonas Wigmore Hall, kā arī uzstājies daudzos solo un ansambļa priekšnesumos.

Biļetes nopērkamas koncertzāles “Lielais dzintars” informācijas centrā, Biļešu paradīzes kasēs un interneta vietnē www.bilesuparadize.lv. Koncerts notiks vienā daļā, aptuvenais norises ilgums – 1 stunda un 10 minūtes.

Pievieno komentāru

Kultūra