Klavieru kvarteta RIX 25 gadu jubilejas kamermūzikas koncerti Liepājā un Saldū

21. decembrī sāksies gada visgarākā nakts – tumsas kulminācija, pēc kuras saules gaisma pamazām sāks savu uzvaras gājienu. Tādēļ šo īpašo nakti pavada atvieglojuma un cerību noskaņa. Un tieši šajā naktī Klavieru kvartets RIX aicinās klausītājus izbaudīt tumsu un nakti, atgādinot, ka nakts ir vajadzīga. “Naktij jābūt – lai redzētu zvaigznes”, rakstīja Aspazija. Naktij jābūt – lai piedzīvotu brīnumus, saka Klavieru kvartets RIX, un mūzika ir veids, kā nomierināt darba uztraukto prātu un veltīt laiku vērošanai un dzirdēšanai.

Koncerts Liepājā koncertzāles “Lielais Dzintars” kamerzālē
21. decembra koncertā izskanēs trīs skaņdarbi – Johannesa Brāmsa Klavieru kvartets A dur, Viljama Voltona Klavieru kvartets d moll, kā arī Žana Sibēliusa Skumjais valsis. Koncerta uzbūve veidota dramaturģiski pārdomāta – Brāmss kvartetā ietvēris visu sajūtu gammu – apceri, prieku, skumjas, jautrību un sirsnību. Viljama Voltona Klavieru kvartets atspoguļo emocijas kas tuvākas pilsētas ielās pavadītajām naktīm, kad šķind vīna glāzes, klab dāmu papēži un tuvumā ducina kādas ballītes skaņas. Bet Žana Sibēliusa Skumjais valsis (Valse triste) ir skaņdarbs, kas ievada pārdomas un atver acis, lai palūkotos augšup. Un tā ir koncerta būtība un augstākais mērķis – mudināt cilvēkus izelpot tumšā un grūtā laika smagumu un nomāktību un pacelt acis uz naksnīgajām debesīm, kur visgarākajā naktī iedegsies zvaigznes.

Koncerts Saldus Mūzikas un mākslas skolas zālē
22. decembrī sākas saules laiks un līdz Jāņiem saule spīdēs arvien ilgāk un gaismas būs vairāk. Šajā dienā Klavieru kvartets RIX ieskandinās gaismas svētkus  ar skaņdarbu virteni Saldus Mūzikas un mākslas skolas gaišajā zālē, atskaņojot Viljama Voltona Klavieru kvartetu un Andra Baloža skaņdarbu Folkoholistic. Britu komponista tautiskos ritmus – angļu foklorā rastos koncertā papildinās latviešu komponista Andra Baloža humora pilnais skaņdarbs klavieru kvartetam Folkoholistic, kurā latviešu tautasdziesmām raksturīgie ritmi uzstājīgi provocē klausītāju diet, skriet un lēkt.

Klavieru kvartets RIX aicina klausītājus piepildīt šo īpašo brīdi – saulgriežus – ar mūziku. Vai doties uz nakts koncertu un ieraudzīt zvaigznes Liepājā, vai sveikt sauli Saldū, vai piedzīvot abus kamermūzikas koncertus – tas paliek pašu ziņā. Klavieru kvartets RIX piedāvās koncertu diptihu – no tumsas uz gaismu, atskaņojot izcilu kamermūzikas skaņdarbu izlasi.
Koncertu norisi atbalsta VKKF un Saldus Tūrisma, informācijas un kultūras centrs.

Koncerti:
21. decembrī plkst. 19:00 koncertzāles Lielais Dzintars kamerzālē. Biļetes Biļešu paradīzes kasēs un internetā
22. decembrī plkst. 15:00 Saldus Mūzikas un mākslas skolas zālē. Ieeja brīva

Pievieno komentāru

Kultūra