Izzinošas nodarbības bērniem par ērģelēm

XVIII Liepājas ērģeļmūzikas festivāls aicina skolēnus uz bezmaksas izzinošām nodarbībām bērniem par ērģelēm bibliotēkā “Vecliepājas rūķis” un iespēju bez maksas apmeklēt festivāla atklāšanas koncertu “Izstādes gleznas”.

Festivāla ieskaņā piektdien, 6. septembrī, plkst. 10.00, 11.00 un 12.00 bērnu bibliotēkā “Vecliepājas rūķis” (Malkas iela 4, 3. stāvs) skolēni ir aicināti uz izzinošām nodarbībām, kurās būs iespēja uzzināt daudz interesantu faktu par ērģelēm – lielāko mūzikas instrumentu, kādu cilvēks jebkad izgudrojis un uzbūvējis. Ieeja nodarbībās ir bez maksas,  informē festivāla sabiedrisko attiecību  koordinatore Anna Paula Pujēna.

Savukārt, svētdien, 8. septembrī, pulksten 13.00 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē bērniem un skolēniem ir iespēja apmeklēt festivāla atklāšanas koncertu bez maksas, pie ieejas uzrādot savu zīmējumu par mūzikas vai ērģeļu tēmu. Zīmējumus iespējams arī atstāt festivāla rīkotājiem, lai vēlāk piedalītos zīmējumu izstādē, tāpēc lūdzam zīmējumam aizmugurē uzrakstīt vārdu, uzvārdu, vecumu un telefona numuru.

Koncertā visai ģimenei “Izstādes gleznas” piedalīsies brāļi Džonatans un Tomass Skoti no Lielbritānijas ar ērģeļu un animācijas duetu. Abi ir sagatavojuši koncertprogrammu visai ģimenei ar slavenajām krievu komponista Modesta Musorgska “Izstādes gleznām” ērģeļu pārlikumā, kas klausītāju acu priekšā atdzīvosies video animācijās.

Musorgska komponētā svīta “Izstādes gleznas” (1874) ir pasaulē pazīstamākais komponista skaņdarbs klavierēm, ko autors veltījis sava drauga, krievu mākslinieka un arhitekta Viktora Hartmaņa piemiņai. 1874. gada februārī Sanktpēterburgas Mākslas akadēmijā tika atklāta izstāde ar vairāk nekā 400 Hartmaņa darbiem, kuras apmeklējums Musorgskim sniedza iedvesmu „Izstādes gleznu” komponēšanai. Šī svīta ir kā fantāzijas uzburta muzikāla pastaiga pa gleznu galeriju. Svītas desmit skaņdarbu radīšanai komponists par pamatu izmantojis 11 Hartmaņa zīmējumus un akvareļus. Mūzikā dzirdams spēcīgs tautiskais kolorīts, kas parādās viegli uztveramās melodijās sadzīvisko ainiņu burzmā un pasaku tēlos. Koncertā Musorgska mūziku papildinās V. A. Mocarta pasaku operas “Burvju flauta” uvertīras pārlikums ērģelēm, kā arī J. S. Baha un Š. Guno skaņdarbi.

Pievieno komentāru

Kultūra