Goda teātra izrāde "Bļitka" atkal būs skatāma Liepājā

21. novembrī pulksten 19 Liepājas Latviešu biedrības namā pēc ilgāka pārtraukuma iespējams noskatīties Goda teātra izrādi “Bļitka”.

Iestudējums, kas savu pirmizrādi piedzīvoja 2016. gada rudenī un sākumā radīts kā neliels projekts, jau piedzīvojis vairāk nekā 50 izrādes gan daudzās Latvijas pilsētās, gan iepriecinājis ārzemju latviešus Amerikā, Īrijā un Zviedrijā. To iecienījuši ne tikai skatītāji, bet novērtēja arī “Spēlmaņu nakts” žūrija, nominējot izrādi balvai 3 nominācijās (“Gada režisors” - Dž.Dž.Džilindžers, kas ar šo iestudējumu debitēja Goda teātrī, “Gada aktieris” - Egons Dombrovskis, kurš spēlē izrādē kopā ar aktieri un Goda teātra dibinātāju Kasparu Godu, un “Gada sasniegums oriģināldramaturģijā” - dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce). Izrādei tapt palīdzējis arī mākslinieks Varis Siliņš.

“Izrāde tapa foršā kompānijā - cerējām, ka liepājniekiem patiks, nedomājām, ka izvērtīsies tā, ka patiks ne tikai viņiem, bet skatītājiem visā Latvijā un ne tikai. Šo izrādi spēlēt vienmēr ir forši, priecājamies par visiem, kas atnāk un bļitko kopā ar mums,” par izrādi saka K. Gods.
Šis stāsts ir par divu vīriešu sarunu, kura nevarēja nenotikt, lai arī sākās šķietami nespeciāli. Jānis un Zigmārs satiekas uz aizsalušā Liepājas kanāla – viens uz ledus dzīvo jau nedēļu, iekārtojis sev kārtīgu bļitkotāja telti, otrs – dodas pašam nezināmā virzienā pēc samērā vētrainas nakts “Fonteinā”. Viens ir pārguris no ģimenes dzīves pienākumiem un atbildības uzņemšanās pārējo priekšā, otrs cenšas aizmukt no lēmumu pieņemšanas, ka nu taču beidzot tā kā būtu jāsāk dzīvot pieauguša vīrieša dzīve – ar bildinājumu un bērniem. Rezultātā – pārliecinot viens otru par to, kā tad labāk būtu rīkoties, viņi atbild tieši uz sev būtiskajiem jautājumiem par to, kā būt.

 “Veiksmes formula ir divu ļoti labu aktieru iesaistīšana projektā, kas viņiem abiem patīk. Saturīga izklaide, viens īsts veču gabals,” tā recenzijā izrādi raksturojis teātra kritiķis Atis Rozentāls.

Biļetes uz izrādi iespējams iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs visā Latvijā! Izrādes tapšanu atbalstījis VKKF fonds!

Pievieno komentāru

Kultūra