Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Zvaigznes dienu “Lielajā dzintarā” nosvin ar koncertu “Gregoriskie dziedājumi”

Svētdien, 6. janvārī, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” ar īpašu svētku koncertu “Gregoriskie dziedājumi” aizvadīta Zvaigznes diena. Lai baudītu viduslaiku dziedājumus, uz vokālās grupas “Schola Cantorum Riga” un sitaminstrumentu virtuozu Riharda Zaļupes un Ivara Kalniņa koncertu bija sapulcējusies ap 900 liepājnieku un pilsētas viesu, piepildot teju visu koncertzāles Lielo zāli,  informē SIA “Lielais Dzintars” Sabiedrisko attiecību vadītāja Santa Margeviča.

Koncertā skanēja viduslaiku dziedājumi, kurus savulaik klosteros dziedāja mūki, un improvizācijas sitaminstrumentiem, kopā veidojot savdabīgu, mūsdienīgu dialogu starp laikmetiem. Viduslaiku dziedājumus izpildīja vokālā grupa “Schola Cantorum Riga”. Līdzās vīru dziedājumam marimbu spēlēja godalgotais latviešu komponists un sitaminstrumentu virtuozs, Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra sitaminstrumentu grupas mūziķis Rihards Zaļupe. Sitaminstrumentus spēlēs pieprasītais pašmāju bundzinieks un perkusionists, Latvijas Nacionālās operas un baleta simfoniskā orķestra mākslinieks Ivars Kalniņš, bet viduslaiku stīgu instrumentu – rata liru – senās mūzikas ansambļa "Schola Cantorum Riga" dibinātājs un vadītājs, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors un profesors Guntars Prānis. 

Pirms koncerta interesentiem bija iespēja tikties ar Guntaru Prāni, lai klātienē aprunātos par gaidāmo koncerta programmu, dziedāšanu viduslaiku Rīgā un viņa nupat izdoto apjomīgo grāmatu “Missale Rigense Livonijas garīgajā kultūrā. Gregoriskie dziedājumi viduslaiku Rīgā". Par Liepājas koncertu mūziķis un pētnieks teica: "Tā nebūs muzejiska, iekonservēta sena mūzika, bet mūsdienīgs dialogs starp laikmetiem, ko katrs klausītājs varēs pārtulkot pats priekš sevis, lai gūtu iedvesmu dzīvot tālāk." Sarunu vadīja “Lielā dzintara” mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča. 

Koncertu ar Liepājas pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu rīkoja SIA “Lielais Dzintars” sadarbībā ar “Latvijas Koncerti”.

Pievieno komentāru

Kultūra