Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO.VIDEO: Liepājā sākas dziesminieku festivāls "Austras dienas"

Sestdien, 2. martā,  Liepājā sākās dziesminieku festivāls "Austras dienas" un līdz ar to tiks svinēta arī radošās telpas "Austras istaba" viena gada jubileja.


Festivāls sestdien aizsākās "Vaduguns" zālē ar Imanta Kalniņa trešo koncertprogrammu. Tajā piedalījās Austras bērni gan no Liepājas, gan Rīgas un citām Latvijas vietām. Festivāla organizatore Inese Muižniece stāsta, ka Imanta Kalniņa trešo koncertprogrammu Austra Pumpure salika 1984. gadā. "Secība dziesmām mums koncertā ir tāda, kā Austra tās salika. Mācījāmies no Austras notīm un audio ierakstiem. Mēģinājām veidot savu skatījumu," stāsta I. Muižniece.

Video fragmentu no koncerta skatīt šeit.

Festivāls Liepājā piedāvā trīs koncertus. Sestdienas vakarā "Austras istabā" vēl bija Austras bērnu sadziedāšanās. Savukārt 3. martā pulksten 13 folkloras centrā "Namīns" ikviens būs aicināts uz tautasdziesmu koncertu.

"Austrasdienas" ir dziesminieku festivāls, kas radies, pateicoties dziesminiecei Austrai Pumpurei, un tas notiek ne tikai Liepājā, bet arī Rīgā un nereti arī citās Latvijas pilsētās. Festivāla norises laiks pamatojams ar kalendāros 5.martā rakstīto vārdu - Austra.
Katru gadu "Austrasdienās", lai veidotu kopīgas koncertprogrammas, Liepājā ierodas arī krietni liels skaits "Austrasbērnu" no Rīgas. Arī šogad ap 15 "Austrasbērnu" mēros ceļu no Rīgas uz Liepāju, lai sadziedātos ar Liepājas "Austrasbērni"em un klausītājiem trīs koncertos, vēsta LETA.

Kad "Austrasdienas" būs ieskandinātas Liepājā, koncerti turpinās skanēt Rīgā - 7.martā "Latvijas 1.rokkafejnīcā", 21.martā Krišjāņa Barona muzejā, 22.martā koka ēku renovācijas centrā "Koka Rīga" un 23.martā Anglikāņu baznīcā.

Pievieno komentāru

Kultūra