FOTO: Šogad neierastāk atklāj Liepājas vizuālās mākslas izstādi "Tuvplāni"

Liepājas muzeja dārzā piektdienas, 16. oktobra, vakarā tika atklāta Liepājas vizuālās mākslas izstāde “Tuvplāni”, kas aicina ielūkoties apkārt notiekošajā, lietās, cilvēkos un notikumos, atmetot vispārinājumus, stereotipus un tverot detaļas, sajūtas un emocijas, fokusējoties caur personīgo, intīmo un uzreiz pat nesaskatāmo.

Kopizstādes darbus vērtēja un Kultūras pārvaldes balvu 1000 eiro apmērā sadalīja izstādes žūrija, kuras sastāvā šogad bija Latvijas Mākslas akadēmijas asociētais profesors, Keramikas nodaļas vadītājs Dainis Lesiņš, fotomākslinieks, grafiķis, gleznotājs Ritums Ivanovs un modes māksliniece, gleznotāja Elita Patmalniece.

"Liepājai ir ļoti jauka tradīcija veidot izstādi. Mēs, protams, no malas redzējām ļoti interesantas dažādas vēsmas. Man vairāk interesēja glezniecība," atzina R. Ivanovs. E. Patmalniece piebilda, ka viņu interesēja svaigs skats uz dzīvi, bet D. Lesiņu saistīja izstādes kopaina.

"Mēs vērtējām izstādi un nesapratām, ko lai dara, jo katrs zīmē kā grib. Bet tur jau tā māksla ir un vistrakākais ir mākslu novērtēt. Likās, ka tas nav iespējams, jo katram ir savs skatapunkts. Mēs izlēmām, ka, piemēram, katru gadu varētu būt viena tēma, lai būtu visos darbos kaut kas vienojošs," ieteica E. Patmalniece. R. Ivanovs piebilda, ka žūrija nevērtēja darbu kvalitāti, profesionalitāti vai izaugsmi, drīzāk žūrijas lēmums bija subjektīvs skatījums, ko saredzēja kopainā.

Žūrija balvu nolēma piešķirt Montai Kurzemniecei par smalkumu, gaišumu un jūtīgumu dabas ainavas attēlojumā darbā "Rīts pelēkajā kāpā". Vēl žūrija nolēma piešķirt balvu Jānim Rudzītim par iekļaušanos kopējā Liepājas stāstā un tā papildināšanu fotofrāfijās. Žūrija vēl balvu nolēma piešķirt Jānim Žīmantam par oriģinālu domas tvērumu koktēlniecības darbā "Vikingu šahs".

Liepājas muzeja vadītāja Dace Kārkla stāsta, ka Liepājas vizuālās mākslas izstāde ir sena tradīcija, ko aizsāka muzeja dibinātājs un ilgadējais vadītājs Jānis Sudmalis. Pirmo reizi atklāšana notika muzeja dārzā, dēļ Covid-19. Viens no izstādes mērķiem ir, ka muzejs iegādājas darbus savu krājumu papildināšanai. Šogad muzejs nolēma iepirkt divus darbus - Lienes Bernātes darbu "Pludmale" un Aivara Rozenbaha darbu.

Pie divām balvām izstādē tika mākslinieks Aivars Kleins, saņemot Liepājas SEZ pārvaldes un “ABC Print” dāvātās balvas.

Kopumā bija iesniegti 107 darbi, no kuriem izstādē ir skatāmi 48 astoņi mākslas darbi.

Dodoties skatīt izstādi, jāņem vērē, ka saistībā ar aktuālajām prasībām Covid-19 izplatības ierobežošanai no 14. Oktobra, ienākot muzejā, ikvienam apmeklētājam no 13 gadu vecuma obligāti jāvalkā sejas maska vai sejas vairogs.

Pievieno komentāru

Kultūra