Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: "Ludviķī" atklāj Līgas Ķempes "Piebildes" 2

Trešdien, 1.jūlijā, Liepājas mākslas salonā "Ludviķis" gleznotāja Līga Ķempe atklāja savu personālizstādi "Piebildes".

"Piebildes" ir turpinājums Līgas izstāžu sērijai dzimtās pilsētas mākslas telpā miniatūros darbos. Tikko Liepājas muzejā noslēdzās gleznotājas personālizstāde Venus.

Līgas Ķempes darbnīcā vienlaikus valda gan nopietnība, gan bērnišķība. Viņas dzīvesprieks, dabiskums un drosme ir trīs ikdienas krāsas, kas klāj katra notikuma vai noskaņojuma kopijas — eļļā, zīmulī, lielformātā, miniatūrā, ainavās vai portretos, taisnstūros, apļos, audeklā, uz koka, ar rāmi un bez. Līgas dzīve ir glezna, ko triepj piedzīvojums aiz piedzīvojuma — sižeti, bērni, draugi, tēli un citi zvēri.

Līga dzimusi liepājniece un dzimtajā pilsētā guvusi pirmo izglītību mākslā. 1995.gadā viņa absolvēja toreizējo Liepājas Lietišķās mākslas koledžu. 2003.gadā Līga Ķempe saņēma mākslas maģistra grādu gleznošanas apakšnozarē, pabeidzot studijas Latvijas Mākslas akadēmijā. Diplomdarbs Carpe Diem bija viņas pirmā personālizstāde galerijā Bastejs 2002.gadā.
2009.gadā Līga atgriezās Mājās gan ar izstādīšanās pieredzē apjomīgāko ekspozīciju Liepājas muzejā, gan kabatas izmēra sēriju Vīna Studija salonā. 2013.gadā liepājniekiem uz kafejnīcu Darbnīca aizveda savas darbnīcas jaunumu — ar zīmuli gleznotās zēnu kora dziesmas. Zīmuļgleznu repertuāra izlase iespiesta tipogrāfijas Veiters maztirāžas kalendārā 2015.gadam.
Līgas Ķempes lielformāta glezna Puiku dziesma, kas 2016.gadā ieguvusi Liepājas vizuālās mākslas kopizstādes Pilsētas skaņa mākslā apmeklētāju balvu, izmantota grupas bet bet un Jāzepa Mediņa Rīgas 1.mūzikas skolas zēnu kora jubilejas albuma Pērļu zvejnieks noformējumā. Sadarbībā ar izdevniecību Mikrofona ieraksti iznākuši četri instrumentālās latviešu mūzikas sērijas Gadalaiki kompaktdiski ar Līgas gleznojumiem uz vākiem. Līgas gleznotās Kuldīgas ainiņas rotā ansambļa Stūrī zēvele albumu Labdien.

No 2016.gada Līga sadarbojas ar Galerija M. Māksla. Kolekcijai Divatā bija jauns darbu formāts — apļi, bet Kalendāra meitenes — atgriešanās pie apaļuma tematā. Arī divpadsmit meitenes nonāca kalendārā 2018.gadam. Pēc 2010.gada izstādes Es galerijā Pegazs Līga brīvi ceļoja pa galvaspilsētas mākslas telpu. 2005.gadā Rīgā bija skatāma viņas izgleznota Dienasgrāmata, 2007.gadā redzēts gleznotājas Sapnis — galerijā Daugava. Ar ekspreša izstādīti Istabā tika atvērts Līgas Ķempes darbu albūmiņš — telefona grāmatiņa.

Līgas dāvanu savai valstij simtgadē, ko 2018.gadā eksportēja uz laikmetīgās mākslas muzeju Erarta Sanktpēterburgā, pirmo reizi Latvijā izrādīja Liepājas muzejs grupas izstādē Nereālās nianses 2019.gadā.

Par 2020.gada krīzes laika gan vēstnesi, gan liecinieku kļuva personālizstāde Venus Liepājas muzejā, kurā laikmetīgās Līgas audeklos pārdzima antīkā Venera. Pirmoreiz viena tēma bija redzama abās mākslinieces formu valodās vienlaikus — kuplums blakus sarukumam. Sešas dievietes briedumā, sešas dieves kā vēl meitenes. Pirms tam sievietes ķermeni pielūdzošā glezniecība un viņu dievinošs tērpu dizains vienojās īstas Veneras telpā Rīgas modes salonā Amoralle.

Līgas Ķempes glezniecība ir rotaļa ar klasiskām metodēm un tehnikām, un tā ir arī ekoloģiska. Finieri viņa atrod noliktavā pāri ielai, bet Jelgavā vietējo linu. Uz atgriezumiem glezno miniatūras un gleznieciskus padara niekus. Apgleznotas koka karotes. Gleznas — brošas un pogas.

Apvienotajās un tematiskajās izstādēs Latvijā un ārpus tās robežām Līga Ķempe piedalās kopš 1999.gada. Individuāli izstādījusies Beļģijā, Dānijā un Francijā. Viņas gleznas atrodas Liepājas muzeja, uzņēmumu grupas UPB, Raivja Zabja, Luciano Benetton un Matti Miliusa kolekcijās, kā arī privātīpašumos Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Krievijā, Beļģijā, Dānijā, Anglijā, Vācijā, Francijā, Portugālē, Somijā, Zviedrijā, Norvēģijā un ASV.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Māris Ķempe

SKAISTI LĪGUCĪTI !
Tu esi ļoti ,ļoti daudz radījusi SKAISTUMU !
P A L D I E S !

pirms mēneša, 2020.07.04 10:49

Dzintra Arāja

Malacite! Tā turpināt iesākto un veiksmi, panākumus Tavā daiļradē!

pirms mēneša, 2020.07.05 12:03

Kultūra