FOTO: Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvo iestudējums "Bernardas Albas nams"

Sestdien, 8. decembrī, Liepājas teātrī pirmizrādi piedzīvos Federiko Garsijas Lorkas lugas "Bernardas Albas māja" iestudējums Viestura Meikšāna režijā.

Izrādes režisors pats veidojis arī skatuves telpu un kustību, aģentūru LETA informēja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Federiko Garsija Lorka (1898-1936) ir viens no izcilākajiem dzejniekiem un dramaturgiem spāņu kultūrā. Luga "Bernardas Albas māja" uzskatāma kā viena no viņa daiļrades virsotnēm.

Lugu īpaši Liepājas teātra iestudējumam tulkojis dzejnieks Edvīns Raups.

Izrādes spēles telpa veidota askētiska, tajā tikpat kā nav rekvizītu, liekot akcentus uz spilgtiem aktierdarbiem.

"Bernardas Albas nams" ir stāsts par sievietēm vīriešu pasaulē. Pēc vīra nāves Bernardas Albas namā tiek pasludinātas sēras. Viņas meitas ir pakļautas mātes noteiktajiem likumiem, kontrolei un dzelžainajai kārtībai. Kad vecākai meitai tiek dota iespēja saderināties, Bernardas nama pamati sāk šķobīties - tos šķoba gan māsu savstarpējās nesaskaņas, gan mīlestība pret māsas līgavaini, kas mostas vairākās no viņām, par izrādi stāstīja Borga.

Bernardas Albas loma uzticēta aktrisei Inesei Kučinskai, pārējās lomās piedalās Anda Albuže, Laura Jeruma, Agnese Jēkabsone, Samira Adgezalova, Karīna Tatarinova, Viktors Ellers, Pēteris Lapiņš un Elza Gauja, kurai šī būs debija uz Liepājas teātra skatuves.

Izrādei tapt palīdzējusi arī scenogrāfa asistente Marija Rozīte, kostīmu mākslinieces Evija Pintāne un Baiba Litiņa, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis, skaņu mākslinieks Māris Dejus.

Pievieno komentāru

Kultūra