FOTO: Liepājas teātrī būs skatāma iestudējuma "Saviļņojums" pirmizrāde

Sestdien, 17. oktobrī, pulksten 13 un 18 Liepājas teātrī būs skatāma iestudējuma "Saviļņojums" pirmizrāde aģentūru LETA informēja Liepājas teātra literārā padomniece Zanda Borga.

Ivana Viripajeva lugu "Saviļņojums" iestudēja režisore Māra Ķimele.

Borga norādīja, ka Viripajevs patlaban ir viens no vadošajiem un izcilākajiem mūsdienu Krievijas dramaturgiem, teātra un kino režisoriem, kurš par saviem darbiem saņēmis vairākas balvas. Lugu "Saviļņojums" autors sarakstījis 2019.gadā, pats izrādi arī iestudējis Sanktpēterburgas Tovstonogova teātrī. Viņa daiļrade nav sveša arī Latvijā, bet luga "Saviļņojums" tiek iestudēta pirmo reizi.

Pie pasaulslavenas poļu izcelsmes amerikāņu rakstniece Uljas Rihtes - intravertas autores, kas intervijas sniedz ļoti reti - ierodas poļu žurnālists Kšištofs Zeliņskis. Neskatoties uz viņas meitas un aģenta daudzajiem aizliegumiem intervijas sakarā, tā izvēršas negaidītiem pavērsieniem bagāta - savijoties patiesiem dzīves faktiem un rakstnieces radošās fantāzijas radītiem mītiem, lugas saturu ieskicēja Borga.

"Mani ieinteresēja lugas tēma - jautājums par radošās brīvības iespējamību vai neiespējamību, par mākslinieka neatkarību vai atkarību no citu cilvēku ietekmēm, vajadzībām un konjunktūras, nacionalitātes un politisko uzskatu loma radošas personības liktenī," par darba izvēli saka Ķimele, kurai šis būs pirmais iestudējumus Liepājas teātrī pēc 20 gadu pārtraukuma.

Lugā, kura ir poētismu un zemtekstu pilna, kura runā gan par mīlestību, gan dzīves jēgu, gan mākslu un radīšanu, par mākslinieku neatkarību vai atkarību, galvenā loma uzticēta aktrisei Inesei Kučinskai.

Izrādē piedalās arī Viktors Ellers, Ilze Trukšāne, Sandis Pēcis, Edgars Ozoliņš, Rolands Beķeris.

Izrādes scenogrāfs ir Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece Ilze Vītoliņa un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis, sacīja Borga.

Lugu no krievu valodas tulkojis Ingus Liniņš.

Pievieno komentāru

Kultūra