Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Liepājas Tautas teātris atklāj 8. Amatierteātru festivālu "Te un nekur citur"

Sestdien, 30. martā, Liepājā jau astoto reizi sākās amatierteātru festivāls "Te un nekur citur". To atklāja Liepājas Tautas teātris ar izrādi "Kā rodas izrāde", kuras režisore ir Ināra Kalnarāja.

Skatītāji varēja ielūkoties izrādes tapšanas aizkulisēs un mēģinājumu procesa dienās un nedienās, ko rotaļīgi ironiskā manierē izspēlēja Liepājas Tautas teātra aktieri, kas iejutās dažādās ar izrādes iestudēšanu saistītās situācijas – gaidīja lielas lomas, nedabūja cerēto, aizmirsa uznācienus uz skatuves, dusmojās par negadījumiem, cerēs, ka beigu beigās viss tomēr izdosies un izrāde notiks. Turklāt, izrāde bija arī kā krāšņa tērpu skate, ko savā dzīves un darba jubilejā radījusi māksliniece Dace Lanka.

Divu dienu laikā teātra cienītājiem būs iespēja noskatīties dažādu žanru izrādes, novērtēt piecu teātru sniegumu un izbaudīt atšķirīgu atmosfēru trīs kultūras telpās – Liepājas Latviešu biedrības namā, Liepājas Leļļu teātrī un Kultūras namā “Wiktorija”. Festivāls pulcē teātrus no Liepājas, Rīgas un Ogres.

Sestdien savu veiku rāda arī VEF Kultūras pils Tautas Teātris ar Nikolaja Gogoļa “Precības” un pirmo festivāla dienu noslēgs Ogres Tautas teātris ar Oskara Vailda lugu “Vai viegli būt nopietnam”, kas nodēvēta par “nopietnu komēdiju nenopietniem cilvēkiem”. Režisors Jānis Kaijaks norāda: “Manuprāt, īsta klasika ir tā, kas iet pāri savam laikam un visiem laikiem. Tā, kura spēj izgaismot bijušo, esošo un to, kas vēl tikai būs. Šī ir jautra, it kā tipiska salonkomēdija, tomēr īstenībā tā ir asprātīga rotaļa ar formu. Viegla, gaisīga un nemateriāla, kā vienā elpas vilcienā radīta un tomēr reizē tik nopietna, pārpilna ironijas, paradoksu un skaudras asprātības. Un mīlestības. Jo, kā teicis Oskars Vailds: “Mīlestības mērķis ir mīlēt – ne vairāk un arī ne mazāk.”” Izrādes sākums pulksten 19:30, Liepājas Latviešu biedrības nama Kamerzālē.

Otrā festivāla diena noritēs Kultūras namā “Wiktorija”, kur varēs noskatīties 2 lugas. Pulksten 12:00 Liepājas Neatkarīgais teātris rādīs Aldo Nikolai “Taurenīt…Taurenīt” (režisore Daina Kandevica). Itāļu dramaturga un rakstnieka Aldo Nikolai luga skatītājus ievedīs pagājušā gadsimta 60.-70. gadu Itālijā, vientuļas sievietes pasaulē, bet tikpat labi, tas varētu būt arī šodienā. Izrādē tiks runāts par to, cik skarbi ar mums var izrēķināties dzīves apstākļi un notikumi, un kādā veidā cilvēks varētu ar tiem sadzīvot, izdzīvot un būt ar sevi mierā.

8.Amatierteātru festivālu noslēgs Liepājas Jauniešu teātra studija ar Ole Lunda Kirkegora “Gumijas Tarzāns” (režisors Juris Ločmelis), kas ir viens no dāņu autora pazīstamākajiem darbiem bērnu un pusaudžu auditorijai. Stāsts ir par Gumijas Tarzānu, īstajā vārdā Ivanu Olsenu, pavisam parastu zēnu, kurš nebija pārāk stiprs, liels un attapīgs un, ko skolā visi apcēla, bet mājās nesaprata. Neatbildēts ir jautājums – kāpēc? Taču kādu dienu Ivanam rodas iespēja vēlēties visu, ko vien sirds kāro. Kāda ir zēna izvēle un kas no tās sanāks, to atklās Liepājas jaunieši, kuriem aktierspēle ir sirdslieta un jaunu talantu atklājums, kā arī vērtīgi pavadīts brīvais laiks ar radošiem draugiem. “Gumijas Tarzāns” ir arī viena no Latvijas amatierteātru iestudējumu skates “Gada izrāde 2018” Kurzemes reģiona skates dalībniecēm. Izrādes sākums pulksten 15:00.

Pievieno komentāru

Kultūra