Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Liepājas muzejā atklāj Liepājas vizuālās mākslas izstādi "Ceļā"

PAPILDINĀTS AR BALVU IEGUVĒJIEM. Piektdien, 4. oktobrī, Liepājas muzejā notika Liepājas vizuālās mākslas izstādes atklāšana un balvu pasniegšana.

Šogad Liepājas vizuālās mākslas izstāde ir veltīta tēmai “Ceļā”, kas nav sastindzis process no viena galamērķa līdz otram, bet gan nebeidzams un kustīgs process. Turklāt ļoti dažādās izpausmēs. To var aplūkot gan ģeogrāfiskā aspektā, gan no izaugsmes viedokļa, gan arī daudz plašākā filozofiskā aspektā. Tā ir kustība, mijiedarbība, attīstība, process, pārmaiņas, centieni, sasniegumi, arī plūdums pēc miera, harmonijas un līdzsvara, vēstīts muzeja mājaslapā.

Kopumā izstādei darbus iesniedza sešdesmit Liepājas un apkārtnes mākslinieki. Atlases komisija lēma, ka no 93 iesniegtajiem darbiem žūrijas vērtējumam tiks nodoti un izstādē apskatāmi 70 mākslas darbi.

Kultūras pārvaldes sarūpēto balvu 1000 eiro vērtībā sadalīja trīs mākslinieki: Diāna Adamaite, Pēteris Taukulis un Laura Dzērve.

Mākslinieces Diānas Adamaites darbs tika izvēlēts galvenajai balvai par spilgtu un pārliecinoši konceptuāli glezniecisku risinājumu darbā „T10, T11, T12”. Balvas apmērs – 400 (četri simti) eiro pēc nodokļu nomaksas.

Pārējā summa tika sadalīta starp Pēteri Taukuli un Lauru Dzērvi. Žūrijas vērtējumā Pēterim Taukulim balvu pasniedza par klasiskā modernisma tehnikas kolāžas laikmetīgu izpildījumu darbā „Kompozīcija ar zelta zivtiņu”, uzsverot gleznieciskās vērtības, savukārt Laurai Dzērvei – par glezniecisku un atraktīvu dzīves ceļa attēlojumu un veiksmīgi silti vēso attiecību risinājumu minimālā kolorītā darbā „Zvēra ādā”.

Veicināšanas balvas – restorānu “Oskars” un “Portus” dāvanu kartes žūrija nolēma piešķirt Līgai Vēliņai par mediju mākslas darbu “Robežlīnijas”, kā arī Vinetai Trumpeniecei par darbu keramikā “Brīnuma briedināšana”.

Savas simpātijas balvas piešķīra arī izstādes atbalstītāji: Liepājas SEZ pārvalde – Gintas Stavrovskas darbam “Exit”, tūrisma aģentūra “Ap sauli” – māksliniecei Dacei Grīnbergai par darbu “Ceļojums”, Liepājas teātris – Dzintrai Rozentālei par darbu “Pārdomas” un Raitim Karlsonam par darbu “Migla”, bet “ABC Print” sarūpētā balva 120 EUR vērtībā tika māksliniecei no Aizputes – Andai Lieģei. Savukārt Liepājas Simfoniskais orķestris māksliniekiem, kas piedalījās izstādē, bija sarūpējis biļetes uz koncertu.

Krājuma papildināšanai Liepājas muzejs iegādājās Egona Peršēvica darbu “Žirga galva”, kā arī Lienes Bernātes gleznu “Piestātne”.

Pievieno komentāru

Kultūra