FOTO: Liepājas muzejā atklāj grupas "Credo" 45 gadu jubilejai veltītu izstādi 1

15. novembrī Liepājas muzejā tika atklāta izstāde par leģendāro liepājnieku grupu jeb vokāli instrumentālo ansambli "Credo", kas veltīta muzikālās apvienības 45 gadu pastāvēšanas jubilejai. Tas ir stāsts par "Credo" mūziķiem, viņu piedzīvojumiem, notikumiem un gūtajām atziņām.

Grupas pirmsākumi meklējami 1974. gada beigās, kad skolasbiedri – no “Līviem” aizgājušais basģitārists Valdis Skujiņš, Verners Bokums, Gina Burkēvice, kā arī Aivars Liepiņš un Valērijs Kosmiņins, uzsāka kopīgus mēģinājumus. Nedaudz vēlāk grupa kļuva par kokapstrādes kombināta “Baltija” vokāli instrumentālo ansambli un zem šī nosaukuma darbojās līdz pat 1979. gadam, kad oficiāli tika apstiprināts nosaukums "Credo", vēstīts Liepājas muzeja mājaslapā.

Tajā pašā gadā grupa ieguva pirmo vietu Liepājas “Padomju estrādes mūzikas festivālā”, tai pievienojās solists Guntis Veits, un sākās sadarbība ar Raimondu Paulu. 1980. gadā grupas popularitāte sasniedza līdz šim nebijušu līmeni. Viņu izpildītā “Ziņģe par bailēm” “Mikrofona” dziesmu aptaujā ierindojās 3. vietā.

Pavisam "Credo" sastāvā muzicējuši vairāk nekā 30 mūziķi. Lai gan grupas pastāvēšanas laikā bijušas nelielas pauzes, tā savu darbību, spītējot dažādiem apstākļiem, turpinājusi, līdz beidzot šogad uz vienas skatuves klausītājiem un līdzjutējiem bija iespēja satikt gan grupas dibinātājus, gan "Credo" šodienas mūziķus.

Izstādē būtiska vieta atvēlēta arī 1985. gadā tapušajam Raimonda Paula un Gunāra Kroļļa dziesmu ciklam “Melnais kliedziens”, kas veltīts Hirosimas un Nagasaki atombombardēšanas piemiņai.

Izstāde tapusi pateicoties grupas dalībnieku atsaucībai, īpašu paldies Liepājas muzejs saka Valdim Skujiņam, Verneram Bokumam, Jānim Šteinbergam, Ginai Sveilei, Valērijam Liepam, Ivetai Dreimanei un Aigaram Hibnerim par aizrautīgu palīdzību materiālu apkopošanā. Izstādē būs apskatāmi mūzikas instrumenti, apskaņošanas tehnika, CREDO koncertu tērpi un mirkļi, kas iemūžināti ar fotokameru. Izstāde papildināta ar Liepājas muzeja krājumā esošajiem priekšmetiem.

Izstāde par leģendāro liepājnieku grupu "Credo" Liepājas muzejā būs skatāma līdz 2. februārim.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vēja sēkla

Šīmanis nebija uz pasākumu aicināts viņš esot pamatus ielicis credo un līviem. Kad piedzeras nezin kādas muļķības sadara.

pirms gada, 2019.11.17 14:50

Kultūra