Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Liepājas Leļļu teātris jauno sezonu sāk ar rotaļu mazuļiem

Piektdien, 31. jūlijā, Liepājas Leļļu teātris savu 31. sezonu atklāja ar kopīgu teātra kolektīva foto un ilgi gaidīto klātienes tikšanos ar skatītājiem Liepājas Rožu laukumā un teātra zālē, informē Liepājas Leļļu teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Ieva Hmieļevska.

Piektdien pirmizrādi piedzīvoja izrāde - rotaļa mazuļiem "Es un mana mamma". Izrādes radošo komandu veido Klaipēdas un Liepājas mākslinieki. Iestudējuma iecere dzimusi jau pagājušā gada rudenī, taču pandēmijas laiks licis māksliniekiem nogaidīt.

Kad Liepājas Leļļu teātris uzrunāja izrādes idejas autori un režisori Karolinu Jurkštaiti veidot iestudējumu, viņas meitai bija divi gadi. Pēc Jurkštaites paustā, viņa jau bija noskaņojusies darbam, taču Covid-19 kopdarbu iepauzēja.

"Katrā ziņā krīze izvēlēto tēmu skatītājiem ir padarījusi vēl aktuālāku. Mums katram bija iespēja pacelt acis no viedierīcēm un sajust, cik nozīmīgs atbalsts un iedvesmas avots ir daba, tāpat kā apzināties, cik savstarpēji saistīti esam," piebilda režisore.

Izrāde tapusi režisores, aktieru, scenogrāfes, mākslinieces, komponista, skaņu un gaismas mākslinieku radošā kopradē, balstot to uz pieciem atslēgas vārdiem - "bērns", "mamma", "daba", "rotaļa" un "prieks". Lai gan izrādes režisore, scenogrāfe un komponists ir no Klaipēdas, šis ir viņu pirmais sadarbības projekts.

Jurkštaite ir leļļu un objektu teātra režisore. Ieguvusi Klaipēdas Universitātes maģistra grādu teātra režijā. Darbojusies gan kā leļļu teātra aktrise, gan režisore Lietuvā un Īrijā. Strādājusi kā leļļu teātra režijas pasniedzēja Viļņas Pedagoģijas universitātē un pašreiz turpina pasniedzējas dabu Klaipēdas Universitātes mākslas fakultātē. Profesionāļu atzinību un skatītāju uzmanību izpelnījusies 2011.gadā, kad Klaipēdas leļļu teātrī debitēja ar Lietuvā pirmo izrādi mazuļiem "Sveiks, mazuli!", 2015.gadā saņēmusi arī Lietuvas augstāko profesionālās teātra mākslas apbalvojumu par izrādi - instalāciju "Mīlestība, Don't Stop!".

Izrādi varēs noskatīties arī 1.augustā un 8.augustā plkst.11, kā arī 11.septembrī plkst.11.

Pievieno komentāru

Kultūra