Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Liepājā pasniedz Kultūras balvas; galvenā balva tiek "Suitu sāgai"

Ceremonijā "Liepājas kultūras balva 2019" ceturtdien, 13. februārī, koncertzālē "Lielais dzintars" tika apbalvoti desmit aizvadītā gada nozīmīgākie un spilgtākie kultūras notikumi un personības!

Kultūras Gada balvu saņēma Liepājas Simfoniskais orķestris par operas tradīcijas atjaunošanu Liepājā, iniciējot un realizējot Latviešu oriģināloperas "Suitu sāga" iestudējumu, informē Liepājas pašvaldība.

Ar apbalvojumu Liepājas Kultūras balva tika godināti:
Inese Kučinska par izcilu Ričarda III lomas atveidojumu Liepājas teātra iestudējumā "Šekspīrs
Ilze Valce par Kurzemes dziesmu svētku “Es esmu dzīvība” mākslinieciskās idejas īstenošanu un izcili radošu sniegumu akadēmiskajā un kora mūzikā
Rasa Bugavičute-Pēce par radoši augstvērtīgu romānu "Puika, kurš redzēja tumsā” un tā veiksmīgo iestudējumu Latvijas Nacionālajā teātrī
Uldis Rubezis par estētiski augstvērtīgu un dziļi simbolisku lielformāta sienas gleznojumu „Pegazs” Liepājas pilsētvidē
Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola par jomas visaptverošu daudzveidību pieredzes apmaiņas platformas Dizaina dienas 2019 īstenošanā
Karostas glābšanas biedrība par jaunu iniciatīvu vēsturiski nozīmīgas vietas Redāns iedzīvināšanā un Karostas festivāla organizēšanu
Koncertzāle Lielais dzintars par izcilām repertuāra pērlēm, kas apvieno mākslu un mūziku lokālā un globālā kontekstā
Paula Ostupe un Māris Dejus par laikmetīgu kultūras virzienu iedzīvināšanu, realizējot sociālā dizaina projektu "Virtuālā realitāte sastop seniorus"
 Ēriks Vilsons par radošo koncepciju un sociāli nozīmīgu tēmu aktualizēšanu, īstenojot monoizrāžu ciklu Liepājas un Latvijas skolās.

Papildu apbalvojumiem, 4200 eiro lielo naudas balvu fondu, Liepājas Kultūras balvas 2019 žūrijas komisija lēma sadalīt trīs laureātu starpā. Naudas balvas saņēma Inese Kučinska 1400 eiro, Ilze Valce 1400 eiro un Rasa Bugavičute-Pēce 1400 eiro apmērā.

Desmit spilgtākie kultūras notikumi un personības saņēma mākslinieka Roberta Mežaiņa izgatavotās statuetes. Šogad statuetē attēlots viens no Liepājas simboliem – liepa. Liepu lapas siluets statuetē simbolizē kultūras daudzveidību un plašās iespējas radošai darbībai Liepājā.

Šogad kopumā tika saņemti 48 pieteikumi mākslas, literatūras, mūzikas, teātra un citās nozarēs, izvirzot gan radošu apvienību iniciatīvas, gan individuālus sasniegumus.

Pievieno komentāru

Kultūra