FOTO: Liepājā atklāj izstādi "Dzīvesstāsti sarkanā terora ēnā"

Ceturtdien, 18. jūnijā, pagalmā pie Liepājas muzeja filiāles “Liepāja okupāciju režīmos” tika atklāta Liepājas muzeja veidotā izstāde “Dzīvesstāsti sarkanā terora ēnā”, kas tapusi ar Latvijas Okupācijas muzeja atbalstu.

Liepājas muzeja izstāde “Dzīvesstāsti sarkanā terora ēnā” tapusi, godinot to cilvēku piemiņu, kuru dzīves un dzīvības tika upurētas, padomju varai ienākot Latvijā, kā arī cienot un novērtējot tos cilvēkus, kas uzdrīkstējās stāties pretī padomju režīmam.

Izstāde izvietota visās muzeja filiāles pirmā stāva telpās un stāsta par notikumiem, kas aptver laika posmu no 1939. gada līdz pat Atmodas laika sākumam astoņdesmitajos gados.

Liepājas muzejs speciāli šai izstādei no Latvijas Okupācijas muzeja saņēma dāvinājumā dzelzceļa vagona maketu, ar kādu Latvijas iedzīvotāji tika izsūtīti uz Sibīriju. Tas būvēts Rūjienā, SIA “Zaļās pēdas” darbnīcā. Izstādē tiek izmantotas arī represēto un represiju aculiecinieku filmētās atmiņas no Latvijas Okupācijas muzeja audiovizuālā krājuma videoliecību kolekcijas.

Pēc izstādes atklāšanas Liepājas muzeja filiāles pagalmā ikviens interesents varēja bez maksas noskatīties Ērika Vilsona monoizrādi “Mana Magadana”, kas ir paša aktiera un režisora vēstījums par viņa mātes pārdzīvojumiem izsūtījumā Sibīrijā. Veidojot izrādi, Ēriks Vilsons par galveno uzskatījis iekšējo nepieciešamību savā stāstā dalīties ar tiem, kam nav bijis jāpiedzīvo nekas tamlīdzīgs.

Pievieno komentāru

Kultūra