FOTO: Liepājā atklāj ērģelnieka Lotara Džeriņa 55 gadu jubilejai veltītu izstādi

Otrdien, 4. jūnijā, Liepājas Latviešu biedrības nama foajē tika atklāta Liepājas ērģelnieka Lotara Džeriņa 55 gadu jubilejai veltīta fotoizstāde, kurā fotomeistars Varis Sants atklāj ērģelnieka un  liepājnieka radošā darba un dzīves mirkļus.

Kopumā izstādē skatāmas vairāk nekā divdesmit fotogrāfijas, kuras atspoguļos talantīgā ērģelnieka gan personības, gan dzīves gājuma, gan profesionālās karjeras attīstību. Izstādē ir aplūkojami L. Džeriņa personīgie portreti, kā arī attēli no dažādiem pasākumiem, kur viņš sastopams kopā ar saviem domubiedriem un atbalstītājiem. Atsevišķs izstādes bloks ir veltīts mūzikas instrumentam – ērģelēm, kas spēlējušas lielu lomu L. Džeriņa dzīvē, informē biedrības nama sabiedrisko attiecību speciāliste Amanda Anna Millere.

L. Džeriņš savulaik mācījies E. Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā. Pēc tās absolvēšanas turpinājis studijas J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā docenta Māra Švinkas klavierspēles klasē un profesora Tālivalža Dekšņa ērģelspēles klasē. L. Džeriņš ir pirmais Latvijas ērģelnieks, kurš ieguvis maģistra grādu 1996. gadā. Pēc studijām Latvijā ērģelnieks papildinājis zināšanas L. Lomana (Vācija), H. Ū. Ēriksona (Zviedrija), N. Denbija (Apvienotā Karaliste) un citu ērģelnieku meistarklasēs, kam pateicoties L. Džeriņš ieguvis vērtīgas zināšanas un pieredzi, kas ļāvušas sekmīgi piedalīties dažādos starptautiskos konkursos un atskaņot soloprogrammas gan Vācijā un Norvēģijā, gan Zviedrijā, Francijā, Čehijā, Krievijā Somijā un Baltijas valstīs. Papildus koncertējis Nīderlandes karalienei Beatriksei, Beļģijas karalim Albertam II, Horvātijas, kā arī pašmāju prezidentam. Sadarbībā ar Liepājas simfonisko orķestri un Latvijas Filharmonijas kamerorķestri atskaņojis solopartijas ērģeļkoncertos.

No 1989. gada līdz 2004. gadam L. Džeriņš ir bijis Liepājas Sv. Trīdvienības katedrāles latviešu draudzes ērģelnieks. Papildus strādājis par ērģelspēles pedagogu E. Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā, bet šobrīd strādā Liepājas Universitātē. No 2002. gada ir Liepājas pilsētas ērģelnieks. Papildus vērienīgajai pieredzei un izglītībai, 2008. gadā sadarbībā ar vokālo grupu “Putni” ticis ierakstīts CD.

Izstāde Liepājas latviešu biedrības namā būs apskatāma no 4. jūnija – 28. jūnijam. Ieeja izstādē bez maksas.

Pievieno komentāru

Kultūra