Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: "Lielo dzintaru" pieskandina mandolīnas un kontrabasa virtuozi Avitali

Sestdien, 26. oktobrī, Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” ar nerimstošām klausītāju ovācijām aizvadīts harizmātiskā mandolīnista, Grammy nominanta Avi Avitala (Avi Avital) un izcilā džeza mūziķa, kontrabasa virtuoza Omera Avitala (Omer Avital) koncerts. Koncertsērijā “Pasaule Lielajā dzintarā” viņi atskaņoja albumu „Avitals satiek Avitalu” (Avital Meets Avital), kurā klasiskā mūzika sastapa džezu, tradīcija – modernismu, un Austrumi – Rietumus, informē SIA “Lielais Dzintars” sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Santa Margeviča.

Lai gan abi Avitali nav radinieki un nāk no dažādām mūzikālajām pasaulēm, viņus vieno gan uzvārds, gan marokāņu izcelsme un bērnība Izraēlā. 2017. gadā viņi izdeva kopīgu mūzikas albumu „Avitals satiek Avitalu” (Avital Meets Avital), kurā iekļautie stilistiski daudzveidīgie skaņdarbi veidoja arī Liepājas koncerta programmu. Savā oriģinālmūzikas izsmalcinātajā dialogā virtuozi apvieno dažādo kultūru mantojumu, smeļoties iedvesmu Marokas folklorā un klasiskajā tradīcijā, Izraēlas harmonijā un Vidusjūras ritmos. Abu mūziķu mijiedarbību papildināja džeza pianists Jonatans Avišajs (Yonathan Avishai) un perkusionists Itamars Doari (Itamar Doari), padarot savstarpējo sarunu vēl daudzpusīgāku un dzīvīgāku.

Koncertā “Lielajā dzintarā” sastapās gan dažādi mūzikas žanri, gan gadu desmiti. Klausītāji piedzīvoja plašu muzikālu spektru – starp improvizāciju mirkļiem, kā arī savstarpēji rotaļīgiem, jestriem un uz deju rosinošiem skaņdarbiem koncertā varēja baudīt arī tumšākas un melanholiskākas noskaņas. Īpaši juteklisku mandolīnas spēli un intīmu melodisku vēstījumu bija iespēja piedzīvot balādēs „Vientuļā meitene“ (Lonely Girl) un „Balāde Elijam“ (Ballad for Eli).

Pēc koncerta mūziķi tikās ar klausītājiem, sniedzot autogrāfus un uzņemot kopbildes. Koncerts turpināja Liepājas koncertzāles koncertsēriju “Pasaule Lielajā dzintarā”, kas apmeklētājus aicina uz īpaši augstvērtīgiem pasaules aktuālāko mākslinieku koncertiem un notikumiem. Sērijā iekļaujas unikāli projekti, kuri ir mākslinieku vienīgā uzstāšanās Latvijā vai pat visā Ziemeļeiropā. Nākamais sērijas koncerts gaidāms 23. novembrī – Liepājā uzstāsies Gambijas māksliniece, afrikāņu koras virtuoze un dziedātāja Sona Džobarte (Sona Jobarteh). Koncertus ar Liepājas pašvaldības un Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu rīko SIA “Lielais Dzintars”. Koncerts “Grammy nominants Avi Avitals. Mandolīnas triumfs” Liepājā izskanēja arī ar Izraēlas vēstniecības Latvijā atbalstu.

Pievieno komentāru

Kultūra