FOTO: Galvenā balva Egona Līva piemiņas balvu "Krasta ļaudis" pasniegšanas ceremonijā tiek Ingunai Daukstei-Silasproģei

Piektdien, 13. septembrī, Liepājas atpūtas centrā "Libava" notika svinīgā Egona Līva piemiņas balvas “Krasta ļaudis” pasniegšana. Galveno balvu un prēmiju 1000 eiro apmērā saņēma grāmatas „Gaidot laivu. Latviešu rakstnieki bēgļu ceļos Zviedrijā” autore Inguna Daukste-Silasproģe.

Par cilvēcības, bezierunu mīlestības un harmonijas piesātināto tēlojumu, kā arī izcilo ilustrāciju un teksta simbiozi grāmatā "Skelets skapī" Lilija Berzinska saņēma Liepājas Rotari kluba specbalvu, informē Liepājas pašvaldība.

Par mākslinieciski augstvērtīgu un emocionāli bagātu individuālās dzīves traģikas un sabiedrības sarežģītās mijiedarbes atainojumu grāmatā "Svešie jeb miļeņkij ti moi" Jana Egle saņēma Liepājas speciālās ekonomiskās zonas specbalvu.

Par spilgtā un bagātīgā iztēlē ietērpto ironiski distancēto skatījumu uz šabloniskiem dzīves modeļiem laika griežos grāmatā "Hohma" Svens Kuzmins saņēma Liepājas Universitātes specbalvu.

Par emocionāli atklāto un niansēto sievietes iekšējās pasaules un izjūtu gammas atainojumu grāmatā "Adele" Via Cultura projekta "Piejūras pilsētu literārā akadēmija" specbalva tika piešķirta Sandrai Vensko.

Nominācijā “Par labāko skolu jaunatnes literāro darbu” prēmijas saņēma:
Krišs Grunte par radošo darbu “Veļas striķis” (prēmija 200 eiro apmērā)

Marta Puzāka par radošo darbu “Pamestās laivas stāsts” (prēmija 200 eiro apmērā)

Elīne Kučere par radošo darbu “Jūras ziedi” (prēmija 100 eiro apmērā).

Egona Līva piemiņas balvu “Krasta ļaudis” pasniedz ar mērķi veicināt interesi par latviešu literatūras klasiķi Egonu Līvu un viņa literāro mantojumu un devumu jūrniecības popularizēšanā. Konkurss aktualizē latviešu autoru darbus un akcentē jaunāko devumu latviešu literatūrā.

Liepājas Kultūras pārvalde kopš 2010. gada organizē Egona Līva piemiņas balvas "Krasta ļaudis” pasniegšanu. Tas ir ikgadējs konkurss, kurā apbalvo labākos literāros darbus.


Pievieno komentāru

Kultūra