FOTO: Ar diviem pasaules pirmatskaņojumiem izskanējuši izcili festivāla "Liepājas vasara" kamermūzikas koncerti

14. augustā Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars” uz festivāla „Liepājas vasara” skatuves kāpa čellists Ivars Bezprozvanovs, ar ļoti īpašu koncertu atzīmējot savu 50. jubileju, savukārt 17.augustā klausītājiem bija iespēja piedzīvot fantastisku pianistes Agneses Egliņas solo koncertu.

Savā dzimšanas dienā Latvijas Nacionālās operas orķestra čellu grupas koncertmeistars Ivars Bezprozvanovs klausītājiem dāvāja īpašus baudas mirkļus ļoti īpašā koncertprogrammā, kur Ivara skatuves partneri bija jaunais un talantīgais pianists Rihards Plešanovs un asprātīgais, erudītais muzikologs Orests Silabriedis. Mūzika, sarunas un kopā būšanas prieks dominēja šajā vakarā. Skanēja gan smeldzīgi romantiskā, ar simfonisku vērienu komponētā Sergeja Rahmaņinova Sonāte čellam un klavierēm, gan Pētera Plakida skaņdarbs “Dzirnavas”, arī Roberta Šūmaņa un Dmitrija Šostakoviča mūzika, bet pasaules pirmatskaņojumu piedzīvoja Kristapa Pētersona jaundarbs “Mūzika čellam un klavierēm”, ko komponists veltījis jubilāram, informē Liepājas Simfoniskā orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Iveta Vēvere.

Savukārt aizņemtākās latviešu pianistes Agneses Egliņas solokoncertus piedzīvot var ļoti reti. Šajā vienā no retajām reizēm vienmēr enerģiskās un optimisma pilnās pianistes koncerts bija vasarīgi krāšņs un dejisku ritmu ietverts – klausītāji dzirdēja gan Johana Sebastiana Baha Sešas dejas un Alberto Hinasteras kaismīgās Argentīniešu dejas, gan Jāņa Mediņa “Ziedu svētkus” un Pētera Plakida klavierprelūdijas. Skanēja arī Johannesa Brāmsa Divas rapsodijas un Džordža Gēršvina klavierprelūdijas. Īpašs notikums bija Agnesei veltītā Kārļa Lāča Latvju tango pasaules pirmatskaņojums. 

Festivāls „Liepājas vasara” jau nākamo piektdien, 23.augustā piedzīvos kulmināciju – Liepājas Simfoniskā orķestra un kora „Latvija” lielkoncertā koncertzālē "Lielais dzintars" varēs baudīt gan Imanta Kalniņa skaisto Sesto simfoniju, ko muzikologi nosaukuši par laimīga cilvēka lūgšanu, bet pats komponists par savu Tadžmahalu, ko veltījis savai mūzai, kā arī daudzu koru repertuāra hitu – franču komponista Morisa Diruflē Rekviēmu, kur solo partijas izpildīs soprāns Laura Teivāne un ērģelniece Liene Andreta Kalnciema. Pie diriģenta pults stāsies Māris Sirmais. 

Pievieno komentāru

Kultūra