Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Festivālā "Via Baltica" diskusija par Andrievu Niedru

Šodien, 21. augustā pulksten 17 pirms Dirty Deal Teatro izrādes Andrievs Niedra koncertzāles “Lielais dzintars” restorānā “Čello” (6. stāvā) festivāla “Via Baltica” ietvaros notiks Liepājas universitātes lektores, Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas vadītājas Lindas Zulmanes vadīta diskusija “Ceļš Andrieva Niedras daiļradē”, kurā piedalīsies arī divas Andrieva Niedras radinieces. Ieeja diskusijā ir bez maksas.

Pēc diskusijas plkst. 19.00 Liepājas teātra mazajā zālē (Eksperimentālā skatuve) koncertzālē “Lielais dzintars” būs skatāma Spēlmaņu nakts balvai 2015/ 2016 nominētā izrāde “Andrievs Niedra”, kas Latvijas valsts dibināšanas vēsturi atklāj no vēl, iespējams, neredzēta skatpunkta, informē festivāla sabiedrisko attiecību  koordinatore Anna Paula Pujēna.

Festivāls “Via Baltica” jau devīto reizi ar mākslas starpniecību ne tikai atgādina par 1989. gada notikumiem, bet arī aicina runāt par visu trīs Baltijas valstu brīvību, neatkarību un tās iegūšanas sarežģītajiem un dramatiskajiem ceļiem. Pagājušajā gadā festivālā vairākos seansos tika izrādīta aktiera un režisora Ērika Vilsona monoizrāde “Mana Magadana” par 1946. gada izsūtījumiem uz Sibīriju, konkrēti par Magadanu – viņa dzimšanas vietu. Šogad festivālā ieskatīsimies vēl senākos vēstures notikumos.

1919. gads Latvijas vēsturē pazīstams kā strauju pārmaiņu un haosa laiks, kad pēc Pirmā pasaules kara jukām, tika meklēts labākais valsts veidošanas modelis. Kā stāsta izrādes “Andrievs Niedra” veidotāji, jau vairākas paaudzes uzaugušas, ticot idejai, ka Latvijas valsts dibināšana 1918. gada 18. novembrī bija tā laika labākais vai vienīgais iespējamais risinājums, kas mūsu valsti aizveda pie demokrātiskajām vērtībām, ar kurām varam lepoties šodien. Iespējams, tas bija labākais risinājums, skatoties no šodienas skatpunkta, taču ne vienīgais.

Izrāde-trilleris “Andrievs Niedra” dod balsi vienai no pretrunīgākajām 20. gadsimta personībām Latvijas vēsturē. Vai rakstnieks Andrievs Niedra bija latviešu patriots vai tautas nodevējs? Izrādes veidotāji režisors Valters Sīlis un dramaturgs un izrādes galvenais aktieris Kārlis Krūmiņš uz šo jautājumu skaidru atbildi nesniedz, taču viņi ļauj kaut nedaudz izbaudīt to trilleri, ko apvija mūsu valsts dibināšana un ar to saistītie notikumi, uz tiem paskatoties ne tik ierastā gaismā. Izrāde tikusi nominēta “Spēlmaņu nakts 2015/ 2016” balvai kategorijā “Gada sasniegums oriģināldramaturģijā”. Starp izrādes veidotājiem ir arī aktieris, režisors un komponists Toms Auniņš, scenogrāfs Uģis Bērziņš un gaismu mākslinieks Lauris Johansons. Līdzās Kārlim Krūmiņam uz skatuves kāps aktieris Emīls Kivlenieks. 

Pievieno komentāru

Kultūra