Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eiropas kultūras mantojums Liepājas Svētās Trīsvienības katedrālē

7. septembrī pulksten 12 Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē sāksies priekšlasījumu cikls  "Liepājas Sv. Trīsvienības katedrāle - Eiropas pērle". Interesenti varēs vērot slaidrādes, noklausīties lekcijas par Eiropas kultūras mantojumu un tā saglabāšanu Liepājas pilsētā. Lekciju laiks  kopumā plānots  divas stundas, tematika daudzveidīga - arhitektūra, mūzika, māksla, kultūra sasaistē ar sakrālo mantojumu, informē projekta vadītāja Sandra Vensko.

Lektori - liepājniekiem labi pazīstami un cienīti ļaudis - vieslektors, profesors Jānis Krastiņš, tēlnieks Egons Peršēvics, mūziķe Ieva Tālberga, dekāns Pēteris Kalks vēsturiskā skatījumā stāstīs par Liepājas dievnamiem, par nesen izveidoto skulpturālo kristāmtrauku Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē, par liturģijas elementiem un to nozīmi  dievkalpojuma gaitā, par dievnama vietu pilsētvidē.  Pēc katras lekcijas, kā arī lekciju noslēgumā plānots jautājumu/atbilžu bloks.

15.00.  sāksies meistardarbnīca - meditācija ar nosaukumu  "Glābt pasauli". Kultūras mantojuma kontekstā māksliniece Agnese Rudzīte aicinās paraudzīties uz dažādām mākslas izpausmēm, ieskatīties,  ieraudzīt, kā pārveidot jau reiz radītu materiālu un pārveidot to  jaunā veidolā.  Gan pieaugušie, gan jaunieši un bērni varēs izšūt, izveidot, uzzīmēt, uzgleznot  savu radošo darbu,  apgūt jaunas prasmes, kā  saglabāt esošo un neizmest vērtīgo. Piedalīties meistardarbnīcā nozīmē meditēt un radīt, apzināt apkārt esošos resursus, ielūkoties sakrālajā mākslas telpā un pamanīt dabā notiekošo.

20.00. notiks dzejas, mākslas, mūzikas un gaismas performance VERTIKĀLE V, kas šogad veltīta dievkalpojuma tēmai. Vakara pasākumā piedalās dzejnieki, mūziķi, mākslinieki, par gaismas spēli rūpējas tehniskie darbinieki un radoši cilvēki.

8. septembrī 12.00. Liepājas Sv. Trīsvienības katedrālē notiks vēl viena lekcija - ekskursija, un to vadīs sakrālās telpas pētniece Daina Lāce, ārpus katedrāles telpām, savā stāstījumā iekļaujot tēzes par dievnamu kā Eiropas sakrālās mākslas fenomenu Eiropā..

Pievieno komentāru

Kultūra