Ceturtdien "Austras istabā" notiks Vītolu ģimenes koncerts

Ceturtdien, 14. novembrī, pulksten 18 radošajā telpā “Austras istaba” (mākslas galerijas “Romas dārzs” pagrabstāvā, Liepājā, Zivju ielā 3) notiks Vītolu ģimenes koncerts. Ieeja par ziedojumiem.

Vītolu ģimeni no Druvienas Latvija plašāk iepazina televīzijas raidījumā “Dziedošās ģimenes”, bet ikreiz, kad notiek kāds Vītolu ģimenes koncerts, ir sajūta, ka mēs visi esam pazīstami jau ļoti sen – cauri laikiem, pāri gadsimtiem. Siltā sajūta, kas caurstrāvo viņu dziesmas, gaišums, kas apvij ikvienu no viņiem, tā ir tīra mīlestība. Tās ir pārlaicīgas zināšanas, un tās atklājas vienkāršībā un sirsnībā. Savulaik Austra teica, ka dziesminiekam ir jāprot raidīt domu, jābūt kā šamanim. Austrasbērns Johans jeb Jānis Vītols un viņa ģimene ir vērtīgs piemērs šim Austras teiktajam. Viņu izpildītās dziesmas, vai tās būtu tautasdziesmas, vai pašu radītas, tās skan īpaši – kā stāsts, kā notikums, informē Austras biedrības projektu vadītāja Inese Muižniece.

Pasākums iekļaujas radošās telpas “Austras istaba” kultūras programmā – dziesminieku koncertu ciklā, kas stāsta par latviešu dziesminiekiem kā par būtisku Latvijas kultūras daļu. Ikviens dziesminieks ir unikāla personība ar savu pasaules redzējumu, vēstījumu un tikai sev raksturīgo muzikālo rokrakstu un izpildījuma manieri.

Ieeja koncertā par ziedojumiem radošajai telpai “Austras istaba”.

Pievieno komentāru

Kultūra