Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Biedrības namā ar filmas "Īvāns" izrādīšanu atzīmēs 30 gadus kopš akcijas – Baltijas ceļš

Atzīmējot 30 gadus kopš unikālās cilvēkķēdes akcijas - Baltijas ceļš, kas vienoja trīs Baltijas valstu iedzīvotājus, šogad 23. augustā plkst. 18.00 Liepājas latviešu biedrības nams aicina atcerēties vienu no spēcīgākajiem šī laika līderiem un apmeklēt režisora Andreja Verhoustinska pilnmetrāžas dokumentālās filmas “Īvāns” kino seansu, kurš notiks Biedrības nama Kamerzālē. Kopš 1989. gada 23. augustā aptuveni divi miljoni Baltijas valstu iedzīvotāju sadevās rokās, veidojot cilvēku ķēdi no Tallinas caur Rīgu līdz Viļņai, aprit 30 gadi.

 Šī akcija ir lielākā un nozīmīgākā akcija Baltijas valstu centienos pēc neatkarības atgūšanas. Godinot šo nozīmīgo gadadienu Liepājas latviešu biedrības namā tiks izrādīta pilnmetrāžas dokumentālā filma “Īvāns”, kas tapusi par vienu no šī laika atpazīstamākajām personībām – Daini Īvānu, informē LKS projekta “Kino visiem un visur Latvijā” vadītāja Ieva Pitruka.

 D. Īvāns – viens no spēcīgākajiem Latvijas Jauno laiku vēstures līderiem un personībām, kurš filmā “Īvāns” saka, ka bērnībā vēlējies kļūt par Lāčplēsi, kura mutē Rainis licis vārdus – “Nav pagātnei varas, mans ceļš ir jauns”.Par Latvijas pagātni un tagadni D. Īvāns stāsta bez noklusējumiem un politiski klišejiskiem tekstiem, kas ar milzu apjomu skalo cilvēku smadzenes medijos  un presē ikdienā. D. Īvāns uzskata, ka vara degradē cilvēku, viņam ir savi argumenti, kuros šajā laikā ir būtiski ieklausīties. Viņš ir gatavs atzīt arī savas kļūdas un vilšanās, kas ir tik neraksturīgi mūsdienu politiskās domas līderiem. Viņš atzīst arī personiskos zaudējumus, kas upurēti uz sabiedriski politiskās cīņas altāra.Filma “Īvāns” ir stāsts par cilvēku, kurš simbolizē jaunlaiku Latvijas vēsturi, par cilvēkvalsti, kas apvieno sevī gan cerības, ideālismu, vilšanos, izvēles, kompromisus, uzvaras un zaudējumus. Un atrod sevī spēku atgriezties pie pirmsākumiem, neļaut sevi samalt laikmeta griežiem un nebūt tikai par gadījuma karakalpu dzīves noliktajā stāstā. Filma “Īvāns” tapusi gada garumā, filmēšanas grupai izbaudot D. Īvāna uzticēšanos un viesmīlību viņa dzimtas mājās “Īvānos”. Filmā redzami unikāli kadri no vēstures arhīviem un D. Īvāna personiski filmētajām ģimenes kinohronikām.

 Dokumentālās filmas garums 80 minūtes. Scenārija autore Nora Ikstena. Biļetes (3,00 euro) uz filmu varēs iegādāties Liepājas latviešu biedrības nama Info centrā 1 stundu pirms kino seansa. 

Pievieno komentāru

Kultūra