Bezmaksas filmu seansi un Senās uguns nakts akcija Liepājas pludmalē ar talantīgo Artu Jēkabsoni festivāla “Via Baltica” noslēgumā

Šonedēļ festivālā “Via Baltica” trīs brīnišķīgi bezmaksas notikumi – spēlfilma “Paradīze ‘89”, dokumentālā filma “Dubultā dzīve. Sekss un PSRS” un festivāla noslēgumā Senās uguns nakts Liepājas pludmalē ar burvīgo džeza dziedātāju Artu Jēkabsoni.

Festivāls “Via Baltica” notiek jau devīto gadu un šogad norisinās Liepājā un Kuldīgā, apvienojot labākos Baltijas valstu mūziķus un māksliniekus koncertos, teātra izrādēs, izstādēs un filmu seansos, laikā, kad tiek pieminēta Baltijas valstu brīvībai tik nozīmīgā akcija “Baltijas ceļš”, kas šogad atzīmēja savu 30. gadadienu. Jau vairākus gadus festivāla noslēguma koncerts notiek augusta pēdējā sestdienā ar koncertu jūras krastā, kad apdzīvotās vietās ap Baltijas jūru tiek atzīmēta Senās uguns nakts. Tā ir akcija, kurā tiek aizdegtas lāpas un ugunskuri, godinot jūru, kas mūs visus vieno un mums visiem ir sargājama. (Vairāk par Senās uguns nakts akciju: www.ancientlights.eu/lv), informē festivāla sabiedrisko attiecību  koordinatore Anna Paula Pujēna.

Liepājā koncerts notiks sestdien, 31. augustā plkst. 21.00 pludmalē, Kūrmājas prospekta galā pie pieminekļa bojāgājušajiem zvejniekiem un jūrniekiem jeb liepājniekiem pazīstamās “Vēja mātes”. Uz skatuves kāps Ņujorkas Jaunās džeza un laikmetīgās mūzikas skolas absolvente, Ellas Ficdžeraldas džeza izpildītāju balvas laureāte Arta Jēkabsone, izpildot sava debijas albuma “Gaisma” skaņdarbus.Arta Jēkabsone ir latviešu džeza dziedātāja, komponiste un aranžētāja, kas nupat ir absolvējusi Ņujorkas Jauno džeza un laikmetīgās mūzikas skolu un ieguvusi III vietu Starptautiskajā Ellas Ficdžeraldas džeza dziedātāju konkursā. Samtainās balss īpašniece studējusi vijoļspēli, absolvējusi Rīgas Doma kora skolu un 2015. gadā ieguva stipendiju studijām Ņujorkā. Šobrīd viņa aktīvi koncertē Latvijā, ASV un citur pasaulē. Grand Prix nozīmīgajā Montrē džeza izpildītāju konkursā 2016. gadā sniedza iespēju Montrē studijā ierakstīt debijas albumu Light (“Gaisma”), kura programmu dzirdēsim arī Liepājas koncertā. Tajā atspoguļots divu gadu pārdomu un iedvesmas laiks. Mūzikas galvenais mērķis ir atrast katram savu gaismu, un, klausoties mūzikas vieglumā un stāstā, izbaudīt mirkli ar sevi.Līdzās Artai Jēkabsonei uz skatuves kāps talantīgie džeza mūziķi Rihards Goba (ģitāra), Jānis Rubiks (bass), Kaspars Kurdeko (bungas) un Edgars Cīrulis (klavieres).

Atgādinām, ka ceturtdien, 29. augustā, plkst. 17.00 Liepājas “Jauniešu mājā” turpināsies festivāla bezmaksas filmu programma ar skatītāju iemīļoto spēlfilmu visai ģimenei “Paradīze ‘89” (2018) par rīdziniecēm Paulu un Laurēnu, kuras vasaras brīvlaiku pavada mazpilsētā pie māsīcām Maijas un Lindas, un, savā vaļā atstātas, meitenes bauda brīvību, iztēlojas pieaugušo dzīvi un iekuļas satraucošos piedzīvojumos. Savukārt plkst. 19.00 režisores Ināras Kolmanes dokumentālā filma “Dubultā dzīve. Sekss un PSRS” – par antiseksuālu eksperimentu, kurš par spīti savai varenībai un plašumam, kam tika pakļauta viena piektdaļa visas pasaules sauszemes teritorijas, cieta krahu, tādējādi pierādot, ka neviena diktatūra, neviena politiskā iekārta nespēj aizliegt mīlēt jeb ironiski, traģikas un humora pilni stāsti par dzīvi Padomju savienībā un cilvēkiem, kuru dzīvē nebija vietas seksam, tikai mīlestībai pret plašo Padomiju, vadoni un partiju.Ieeja uz filmu seansiem ir bez maksas, bet ierobežotā vietu skaita dēļ, lūdzam izņemt bezmaksas ieejas kartes Liepājas “Jauniešu mājā”, Kungu ielā 24 (ieeja no Bāriņu ielas). Liepājas “Jauniešu māja” ir atvērta katru darbadienu un sestdienās no plkst. 14.00 līdz 20.00.

Pievieno komentāru

Kultūra