"Baznīcu nakts" pasākumus šogad aicina apmeklēt tiešsaistē

Šogad kristīgās kultūras notikums "Baznīcu nakts" norisināsies attālināti un tiešsaistē būs skatāma programma "Baznīcu nakts Tavā ekrānā", aģentūru LETA informēja pasākuma organizatoru pārstāve Baiba Špēra-Špora.

Savukārt akcija "Apceļo baznīcas", kas šogad pirmo reizi tika plānota vienlaikus ar "Baznīcu nakts" notikumu, sekojot valstī noteiktajiem pulcēšanās ierobežojumiem un rekomendācijām, tiek pārcelta uz nākamo gadu.

Lai arī vēl nav zināmi noteikumi, kas varētu precizēt ierobežojumus pēc 12.maija, "Baznīcu nakts" organizatoru komanda atsaukusies valsts institūciju rekomendācijām un pievienojas kopīgai iniciatīvai izvairīties no kultūras pasākumu rīkošanas klātienē šajā pavasarī.

Pēc Špēras-Šporas vārdiem, neraugoties uz apstākļiem, "Baznīcu nakts" tīmekļvietnē un sociālo tīklu platformās plānots virtuāli apvienot vairāku konfesiju, dažādu Latvijas novadu draudzes, un iespēju robežās piedāvāt tiešraidēs mākslinieciskus priekšnesumus, diskusijas, lūgšanas un citus kristīgo kultūru veicinošus pasākumus.

Viņa uzsvēra, ka "Baznīcu nakts" komandas uzdevums ir palicis nemainīgs - arī šogad radīt līdz šim tik pierasto "Baznīcu nakts" notikuma klātbūtnes efektu. "Šo virtuālo notikuma formātu uztveram kā patīkamu izaicinājumu, kas nākotnē varētu palīdzēt pilnveidot tradicionālo "Baznīcu nakts" notikuma standartu, kā arī veicināt kristīgo draudžu aktīvāku iesaistīšanos dažādos pasākumos, kuros tiek izmantotas tehnoloģijas, kas arī kristīgajā vidē kļūst arvien populārākas," norādīja Špēra-Špora.

"Baznīcu nakts" notikuma atklāšanas tiešraide no Siguldas Romas katoļu baznīcas priestera Riharda Rasnača vadībā notiks 30.maijā plkst.18, iezvanot baznīcas zvanus jau plkst.17.50.

"Baznīcu nakts" pasākumus un aktivitātes varēs vērot tīmekļvietnē "baznicunakts.lv" un sociālā tīkla "Facebook" kontā.

Gatavojoties 30.maija vakaram, sociālo tīklu kontos plānots publicēt intervijas ar kristīgo draudžu pārstāvjiem, priesteriem, mācītājiem, misionāriem, kā arī, atsaucoties draudžu iniciatīvai, kopīgi veidot vēsturisku ieskatu par dievnamiem.

"Šajā gadā "Baznīcu nakts" notikumu caurvīs kopīgs motīvs un tēma "Dieva stāsts", kas aicinās domāt, kas esmu es pats un kāda ir mana vieta un loma Dieva stāstā, un kāds ir manis paša stāsts attiecībās ar Dievu," pavēstīja Špēra-Špora.

Šogad "Baznīcu nakts" Latvijā norisināsies jau septīto gadu, tajā ik gadu apvienojot vairāk nekā 100 dievnamu, kur ar dažādiem pasākumiem apmeklētāji tiek aicināti iepazīt baznīcu, tās kultūras un garīgās vērtības. Pēdējos gados "Baznīcu nakts" notikumam pievienojas arī latviešu draudzes ārpus Latvijas, kas veicina latviešu diasporas garīgo un kultūras vērtību stiprināšanu, akcentēja "Baznīcu nakts" komandas pārstāve.

LETA jau vēstīja, ka no 13.marta līdz 12.maijam Latvijā saistībā ar Covid-19 pandēmiju izsludināta ārkārtējā situācija, kuras laikā aizliegti publiski pasākumi ar cilvēku pulcēšanos, tāpēc nenotiek arī virkne kultūras un izklaides pasākumu.

Pievieno komentāru

Kultūra