Ar Petrenko jauniestudējumu sezonu sāks Liepājas teātris

Šodien skatītājiem durvis vērs Liepājas teātris, un ar iestudējumu "Mališ" Dmitrija Petrenko režijā tiks atklāta teātra 114.sezona, aģentūru LETA informēja teātra pārstāve Zanda Borga.

Lugas "Mališ" autors Marjus Ivaškevičs ir viens no spilgtākajiem mūsdienu Lietuvas dramaturgiem, kurš būtiski ietekmējis lietuviešu literāro un dramatisko telpu, uzsver teātrī. Viņa lugas jau iestudētas Latvijā, par spilgtāko notikumu kļuvis iestudējums "Izraidītie" Dailes teātrī 2014.gadā.

"Šis būs iestudējums par cilvēku dabu - par spēju stāties pretī liktenim, strīdēties, uzminēt vai piemānīt to. Cilvēki bieži vien ir tik ļoti pārņemti, darot lietas, kas viņiem nav pa spēkam, ka aizmirst par to, kas ir iespējamas - mīlēt tos, kas ir blakus, rīkoties godīgi un nesavtīgi," stāstījis Petrenko.

Izrāde "Mališ" tiek veidota bilingvāli, bet režisors pauda, ka tā nebūs izrāde par latviešiem un krieviem. Abas valodas izvēlētas, lai saglabātu sajūtu par to, kas ir savs un svešs.

"1941.gads meitai atņem tēvu, kuru izsūta uz Sibīriju. 1944.gads uz Latviju karot atved kādas Sibīrijas mātes dēlu. Divas ģimenes tiek šķirtas, bet abu likteņi negaidīti savijas, kad tēvs Sibīrijā iepazīstas ar māti, bet dēls Latvijā sāk dzīvot ar meitu. Šī nebūs izrāde par vēsturi, bet par ilgām pēc mājām, cilvēka spēku un vienlaikus bezspēcību, naidu un vienlaikus mīlestību, un par pieaugšanu," izrādes sižetu aprakstīja teātrī.

Tā kā lugas valoda ir ļoti poētiska, māksliniece Marija Ulmane skatuves telpu veidojusi nosacītu - varoņi nav ieslodzīti konkrētā telpā, bet brīvi pārvietojas, tādējādi nojaucot jebkādas robežas starp Latviju un Sibīriju. Līdz ar to skatuves telpā varoņi eksistē gan sadzīviskajā, gan poētiskajā līmenī.

Iestudējumā piedalīsies aktieri Karīna Tatarinova, Ilze Trukšāne, Mārtiņš Kalita un Kaspars Gods. Izrādi palīdz veidot arī Reinis Ozoliņš, kurš veido muzikālo noformējumu, un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Pievieno komentāru

Kultūra