Aicina uz ekspresizstādi par pērlīšu adījumiem

Līdz piektdienai, 21. septembrim, Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrā Kūrmājas prospektā 16/18 būs iespēja apskatīt ekspresizstādi par pērlīšu adījumiem.

Ekspresizstādē apmeklētāji varēs iepazīties ne tikai ar pērlīšu adījumiem no Liepājas muzeja krājuma, bet arī mūsdienu meistaru darinājumiem. Izcilas TLMS “Liepava” adīšanas meistares Aisma Demme un Antra Kukuka ar saviem pērlīšu adījumiem pārdesmit gadu laikā ne reizi vien ir pārsteigušas rokdarbu izstāžu apmeklētājus un smalko darbu meistarus, informē Liepājas muzejpedagoģe Maruta Eistere.

Pērlīte pie pērlītes viņu rokās un perfektā izpildījumā veidojusi virkni meistardarbu, kas spēj īpaši rotāt valkātāju tērpus, sildīt rokas un uzburt veselu smalko adījumu pasauli.

Rīgas tautastērpu centra “Sena klēts” organizēto ārzemju rokdarbnieču semināros, kas jau piekto reizi risinājās Kurzemē un Liepājas muzejā, abu adītāju meistarība tika vairākkārt apbrīnota un pētīti viņu darbi. Skaistie adījumi aizceļoja līdzi uz tālām zemēm un turpina tur priecēt un iedvesmot pērlīšu adījumu cienītājus.

Aismas Demmes un Antras Kukukas meistardarbi ir arī īsta paraugskola jaunākās paaudzes rokdarbniecēm. Abas labprāt dalās savā pieredzē un rūpīgi seko jauno meistaru izaugsmei.

Eskpresizstādi varēs apskatīt trīs dienas, no 19. līdz 21. septembrim, Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu centrā un apskatāma no plkst. 12 līdz 18, varēs saņemt informāciju par pērlīšu adījumu senvēsturi un muzeja krājumā glabātajiem pērlīšu adījumiem.

Pievieno komentāru

Kultūra