Aicina pieteikt autordarbus Latvijas Literatūras gada balvai

Latvijas Rakstnieku un tulkotāju māja līdz nākamā gada 31.janvārim aicina pieteikt autordarbus ikgadējai Latvijas Literatūras gada balvai (LALIGABA), aģentūru LETA informēja Rakstnieku un tulkotāju mājas vadītāja Andra Konste.

Balvas konkursā tiks izvērtēti, nominēti un apbalvoti Latvijā 2018.gadā izdotu autordarbu pirmizdevumi latviešu valodā piecās kategorijās - "labākais dzejas oriģināldarbs", "labākais prozas oriģināldarbs", "labākais oriģināldarbs bērniem", "labākais ārvalstu literatūras tulkojums" un "spilgtākā debija literatūrā", vēsta LETA.

Savukārt specbalvai tiek gaidītas nominācijas par nozīmīgu veikumu Latvijas literatūrā mazākumtautību vai latviešu valodā, kas neiekļaujas nevienā no iepriekš minētajām kategorijām. Tāpat iespējams pieteikt nominācijas mūža ieguldījuma balvai par ilggadīgu, literāri augstvērtīgu veikumu Latvijas dzejā, prozā, dramaturģijā, kritikā vai tulkošanā latviešu valodā, kā arī par būtisku ieguldījumu Latvijas rakstniecības pazīstamības veicināšanā.

Šogad izdotos literāros autordarbus var iesniegt jau tagad Latvijas Rakstnieku savienībā, Rīgā, Aleksandra Čaka ielā 37-1. Pieteikumus brīvā rakstiskā formā, pievienojot trīs eksemplārus no katra autordarba, var iesniegt pirmdienās, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās no plkst.12 līdz 16. Sīkāku informāciju iespējams iegūt pa tālruni 67 555 180.

Pieteikumu iesniegšanas pēdējā diena ir 2019.gada 31.janvāris. Balvas nolikums pieejams interneta vietnē "www.laligaba.lv".

Kā liecina aģentūras LETA arhīvā pieejamā informācija, Latvijas Literatūras gada balva par ar labāko dzejas krājumu 2017.gadā tika piešķirta Dainas Sirmās grāmatai "Dievaines", bet par labāko pērnā gada prozas darbu tika atzīts Ingas Ābeles "Duna", aģentūru LETA informēja LALIGABA pārstāve Marta Krivade.

Par labāko ārvalstu literatūras tulkojumu latviešu valodā balvu saņēma Kārlis Vērdiņš par viņa atdzejoto Emīlijas Dikinsones bilingvālās dzejas izlasi "Āboliņš un bite/One Clover & a Bee". Savukārt par labāko oriģinālliteratūras darbu bērniem žūrija nosauca Andras Manfeldes "Kurš no mums lidos?".

Balvas ceremonijā tika sveiktas abas speciālbalvu par izcilu ieguldījumu literatūrpētniecībā ieguvējas - Gundega Grīnuma par grāmatu "Viņpus Alpiem. Rainis un Aspazija Kastaņolā. Jaunatklāti tuvplāni" un Māra Grudule par monogrāfiju "Latviešu dzejas sākotne 16. un 17.gadsimtā kultūrvēsturiskos kontekstos".

Kopumā pērnā gada balvai tika pieteikta 81 grāmata, bet mūža balva tika pasniegta literatūrvēsturniecei Līvijai Volkovai.

Pievieno komentāru

Kultūra