Zināmi visi desmit "Eirovīzijas" nacionālās atlases finālisti

Skatītāju un žūrijas balsojuma kopvērtējumā sestdien Eirovīzijas nacionālās atlases jeb "Eirodziesmas 2012" otrajā pusfinālā noskaidroti otrie pieci lielā fināla dalībnieki, līdz ar to tapis zināms viss Eirodziesmas finālistu desmitnieks.

No otrā pusfināla, ko sestdien tiešraidē demonstrēja Latvijas Televīzija, finālā iekļuva šādas dziesmas:

"You Are a Star" - mūzikas autors Atis Auzāns, teksta autors - Kārlis Streips, izpildītāja - Elizabete Zagorska;

"Beautiful Song" - mūzikas autors Ivars Makstnieks, teksta autors– Rolands Ūdris, izpildītāja – Anmary;

"She's a Queen" - mūzikas autors Austris Rietums, teksta autore Līga Markova, izpildītājs - Roberts Pētersons;

"Stars Are My Family" - mūzikas autors Aivars Rakovskis, teksta autore - Agnese Rakovska, izpildītāja - grupa "Triānas parks";

"Music Thief" - mūzikas un teksta autors - Garijs Poļskis, izpilda grupa "Mad Show Boys".

Jau vēstīts, ka pirms nedēļas pirmajā "Eirodziesmas" pusfinālā vislielāko atbalstu ieguva un finālam kvalificējās šādas kompozīcijas:

"I Want You Back" –  mūzikas autors Mārtiņš Grunte, teksta autors – Oskars Maizītis, izpildītāji – Samanta Tīna & Dāvids Kalandija;

"Disco Superfly" – mūzikas autori Ralfs Eilands un Edmunds Rasmanis, teksta autors – Ralfs Eilands, izpildītājs – grupa "PeR";

"We Can Change The World" – mūzikas un teksta autors, kā arī izpildītājs Andris Ābelīte;

"My World" – mūzikas un teksta autore, kā arī izpildītāja Rūta Dūduma;

"Celebration" – mūzikas autors Edijs Dukurs, teksta autors – Miks Dukurs, izpildītāja – Paula Dukure.

Piecas labākās dziesmas sestdien noskaidroja balsošanā, kurā varēja piedalīties gan televīzijas skatītāji, gan žūrija desmit cilvēku sastāvā. Piecas dziesmas finālistes noteica skatītāju un žūrijas kopvērtējums attiecībā 50 pret 50.

Abos pusfinālos žūrijas sastāvs bija atšķirīgs. To veido četri mūziķi, četri ar mūzikas industriju saistīti un divi ar mūzikas industriju nesaistīti cilvēki. Žūrijai bija jāvērtē dalībnieki pēc pieciem kritērijiem – dziesmas izredzes kļūt par starptautisku hitu, dziesmas uzbūve (oriģinalitāte, aranžējums), vokāls un dzīvais izpildījums, izpildītāja artistiskums, ekspresija un harisma, kā arī dziesmas koptēls un iespēja konkurēt ar citiem dalībniekiem. Katrai dziesmai jādod punkti no 1 līdz 12 atbilstoši atzīmēm lielajā Eirovīzijā.

Eirovīzijas Nacionālās atlases fināls tradicionāli notiks Ventspils teātra namā "Jūras vārti" 18.februārī. Savukārt Eirovīzijas starptautiskais fināls - no 22. līdz 26.maijam risināsies Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku. Visi konkursa posmi tiešraidē būs skatāmi LTV1.

Pievieno komentāru

Kultūra