Ziemassvētku rotā sola arī pārsteigumus

Sava egle Karostai, atkal izrotāta Tirgoņu iela, makšķerējoši gaiši lampiņu rūķi uz Jaunā tilta, īpaši piemeklēti svētku dekori uz Uliha/Klaipēdas un Ganību/Zirņu ielas krustojuma, eņģeļi uz platformas Tirdzniecības kanālā, jauno tehnoloģiju projekcijas uz pilsētas centrā esošajām ēkām, sapostas pilsētas robežzīmes gan Nīcas, gan Grobiņas pusē – šie ir tikai daži elementi no kopējā pilsētas rotājumu prieka, ko šajās dienās pabeigs izveidot, uzstādīt un nodrošināt pilsētas galvenā māksliniece Agita Ansule sadarbībā ar vairākiem uzņēmumiem, kas iesaitījušies Liepājas izdaiļošanā.

Rožu laukumā jau izveidots Adventa vainags ar romantisko tiltiņu – tur sestdien, 1. decembrī, plkst. 18.00 tiks iedegta pirmā Adventa svece. Savukārt svētdien, 2. decembrī, pirmo reizi Ziemassvētku egli iedegs Karostā – tā būs īsta, 11 metrus augsta meža skaistule laukumā pie Ģenerāļa Baloža ielas. Vienlaikus ar Karostas egli pilsētas centrā tiks iedegta Liepājas galvenā egle, kas, kā citus gadus, būs izveidota no daudzām mazām eglītēm 12 metru augstumā.

"Šogad, tāpat kā iepriekšējos gadus, liekot lietā radošo izdomu, tiek papildināti esošie rotājumi, taču, mainot to atrašanās vietu vai pielāgojot tos citai situācijai, tādejādi virzoties ārā no pilsētas centra, ceram sasniegt citādu greznuma raksturu un iespaidu," saka A. Ansule. Izdaiļošanā "piedalās" eņģeļi, ķekatnieki, ziedu gliemezis, gaismas tramvaji, lāstekas, piparkūku namiņi, rūķi un vēl citi tēli.

"Tas ir radošs process. Dažkārt idejas ir tik oriģinālas, ka tiek aizmirsti pat fizikas likumi," par sadarbību uzņēmējiem, labvēlīgi smaidot, piebilst A. Ansule.

Šogad pilsētas rotāšanā ir iesaistīti seši uzņēmumi. SIA "Decolux" (Kristaps Štobis) un SIA "Uniq" nodrošina rotājumu uzstādīšanu, uzturēšanu un demontāžu;  SIA "Reklāma ateljē" (Gundega Tauriņa) paveic divu tramvaju rotāšanu; "Abava Plus" (Mārtiņš Zauka) atbild par galvenās egles konstrukciju; savukārt stādaudzētava "Īve" un "Vega-1" gādā par aptuveni 900 eglītēm, lampiņām un citiem rotājumiem galvenajai eglei un citur pilsētā.

Pilsētas galvenā māksliniece prognozē, ka kopā ar izdekorētajiem veikalu skatlogiem, vai uzņēmumu teritorijām un izgaismotajiem dievnamiem gada tumšākajā laikā Liepājā izskatīsies krāšņa, romantiska, sakopta.

Daļa no tagad izveidotajiem rotājumiem pilsētu izgaismos ilgāk nekā citus gadus – ne tikai decembrī un janvāra sākumā, bet līdz februārim, kad  šeit notiks starptautiskas sacensības rallijā, kura laikā Liepājai būs pievērsta liela mediju un sporta fanu uzmanība.

Pilsētas noformēšanai Ziemassvētkos šogad budžetā bija atvēlēti Ls 22 000, taču, lai visas ieceres īstenotu un atjaunotu daļu nokalpojušo apgaismojuma lampiņu, deputāti Būvvaldei piešķīruši papildu finansējumu Ls 30 000. Kopumā šim mērķim šogad naudas ir vairāk nekā pērn.

Liepāja decembrī un janvārī cenšas būt viena no skaistāk izgreznotajām un izgaismotajām Latvijas pilsētām. Lai skatītu rotājumus, gan tuvāko novadu, gan pat tālāku reģionu cilvēki šajā gada tumšākajā laikā apmeklē vēju pilsētu. Arī šogad ikviens ciemiņš ir gaidīts.

Aigars Štāls, Būvvaldes sabiedrisko attiecību speciālists

Pievieno komentāru

Kultūra