Zemessardze izsludina jaunrades konkursu

Šī gada 23. augustā Latvijas Republikas Zemessardzei apritēs 20. gadskārta, kuru iecerēts atzīmēt ar dažādiem pasākumiem visā Latvijā. Gadadienas svinību kontekstā, laikā no 11. aprīļa līdz 15. jūlijam, Zemessardze organizē bērnu un jauniešu jaunrades konkursu "Zemessardzei – 20".

Konkursā aicināti piedalīties bērni un jaunieši vecumā no septiņiem līdz 18 gadiem.

Konkursa nolikumā ir noteikts, ka katrs dalībnieks izvēles kārtībā var iesūtīt dzejoli, eseju vai zīmējumu. Konkursa tēmas – "Mans tētis/mamma/brālis/māsa/krusttēvs/krustmāte – zemessargs" un "Es un Zemessardze".

Iesūtītos darbus vērtēs speciāli izveidota komisija. Vērtēšana notiks trīs vecuma grupās – no septiņiem līdz deviņiem gadiem, no 10 līdz 14 gadiem un no 15 līdz 18 gadiem. Konkursa darbi tiks vērtēti gan reģionāli, gan centralizēti.

Noslēguma apbalvošana ir paredzēta šī gada 13. augustā Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā. Labāko darbu autori saņems diplomus un piemiņas balvas. Plānots, ka visi iesūtītie darbi pēc konkursa tiks izlikti publiskai apskatei Latvijas Kara muzejā.

Konkursa mērķis ir veicināt saikni starp sabiedrību un Zemessardzi, rosināt jaunās paaudzes interesi par Zemessardzi, kā arī veicināt bērnu un jauniešu radošo darbu, savas attieksmes un spriedumu veidošanu par Zemessardzi.

Konkursa nolikumu var atrast šeit.

Pievieno komentāru

Kultūra